Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki belediyeye halk çok öfkeli

Adana'da Balıkçılar Pazarı esnafı, 4 ay geçmesine rağmen bir türlü yapılmayan kaldırımlarından ötürü Büyükşehir ve Seyhan belediyesine ateş püskürüyor

Giriş Tarihi: 13.12.2015
İki belediyeye halk çok öfkeli
Adana'da Balıkçılar Pazarı esnafı ve Obalar Caddesi sakinleri, yaklaşık 4 ay önce başlayan kaldırım yenileme çalışmalarının bir türlü tamamlanamaması yüzünden çok öfkeli. Büyükşehir ve Seyhan belediyesinin sorumluluk alanına giren kaldırımlarda çalışmaların başladığını ancak bitmeyen işler yüzünden sürekli müşteri kaybına uğradıklarını söyleyen esnaflar, "Bu manzaraya lüks bir semtte tanık olmanıza imkan yok. Çünkü orada yaşayanlar bastırır ve işler anında biter. Bizde ise 4 ay oldu hâlâ bir ilerleme yok. Bizim suçumuz ne? Büyükşehir ve Seyhan çifte standart yapıyor" dedi.

"NE GELEN VAR NE SORAN"
Balıkçılar Pazarı'nın bulunduğu Sucuzade Mahallesi 3001 Sokak ile Obalar Caddesi'nin kesiştiği bölgedeki kaldırımlar adeta kaderlerine terk edildi. Seyhan Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen kaldırımın yaklaşık 4 ay önce birkaç noktasında bozulma olduğunu anlatan esnaf Yusuf Coşkun, "Çökmenin meydana gelmesinden sonra Seyhan Belediyesi'ne dilekçe yazdık ve defalarca telefon açtık. 'Hemen ilgileneceğiz' dediler ama 3 ay boyunca ne gelen oldu ne de soran" diye konuştu. Uzun uğraşlar sonunda Yol Müdürlüğü'nden bir ekibin geldiğini anlatan Coşkun, "İnceleme yaptılar ve 'bizde bu kaldırım taşı yok, yol taşı var' dediler. 'Olsun da yol taşı olsun, bu rezillikten bir an önce kurtulalım' dedik. Topu Fen İşleri Müdürlüğü'ne atıp gittiler. Telefon açıp akıbetimizi soruyoruz, 'Sıraya aldık' diyorlar. Ne bitmez bir sıraymış bu? Burada yaşayanlar, iş yapan esnaflar insan değil mi? İnsanlar rahatlıkla yürüyemiyor. Bıktık vallahi bıktık" diye dert yandı.

SADAKA İSTEMİYORUZ

Obalar Caddesi'nde de Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunu yerine getirmediğini vurgulayan Yusuf Coşkun, "Kaldırım adeta patates tarlasına dönmüş. Ama Büyükşehir Belediyesi sanki orası başka belediyenin sorumluluğundaymış gibi hiç oralı olmuyor. Biz sadaka istemiyoruz. Sadece hakkımız olan hizmeti istiyoruz. Bu kesinlikle bir çifte standarttır. Lüks semtlerde birkaç günde tamamlanan hizmet 4 aydır bize uğramadı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki belediyeye halk çok öfkeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN