Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş'ın çevreci şirketi

Bu yıl ikincisi düzenlenen "Çevreci Tesis" ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye genelinde 48 firmanın ödül aldığı törende Kahramanmaraş Kağıt Sanayi de ödül almaya layık bulundu

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Kahramanmaraş'ın çevreci şirketi
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'çevreci tesis ödül töreni' İstanbul'da yapıldı. Sağlıklı çevrelerin oluşturulması için şehirlere öncülük eden Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin teşebbüsüyle 2013 yılında başlatılan ve örnek işletmeleri cesaretlendirmeyi amaçlayan ödüller sahiplerini buldu. 48 tesis ve 9 organize sanayi bölgesi ödül almaya layık görüldü. Törende konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ülkemizde sağlık sorununun sadece Sağlık Bakanlığı'na bırakılacak kadar basit olmadığını vurgulayarak, "Başbakanımızın başkanlığında 8 tane bakan ve yerel yönetimler, STK'lar ve medyamız olmak üzere sağlığı çok paydaşlı tarif ediyoruz. Sağlıktaki hiçbir projemizi yerel yönetimlerle paylaşmadan yol almak istemiyoruz" diye konuştu.

DÖNÜŞÜM PLANI VARDI

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi'nin "Çevreci Tesis" ödülünü almasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin büyük katkısının olduğunu belirten Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Kahramanmaraş Kağıt Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Sıddık Ciğer, kuruluş tarihi olan 1989 yılından bu yana çevre bilinci ile üretim yapan, dönüşüm planlaması olan bir şirket olduklarını söyledi. Onikişubat Belediyesi ile ambalaj atığı toplama konusunda ortak çalıştıklarını belirten Sıddık Ciğer, "Kahramanmaraş Kağıt Sanayi olarak çevreci bir kuruluşuz. Yüzde 100 ambalaj atıkları kullanıyoruz. Ambalaj atıklarını kullandığımız için çevrenin ne demek olduğunu, her ambalaj atığının çöp olmadığını bilen bir kuruluşuz. Başarımızın sırrı doğayla iç içe olmamız. Yani doğayı seven, koruyan, insanlara önem veren bir yapı ile çalışıyoruz" dedi.

ERKOÇ'UN KATKISI BÜYÜK

Sanayicileri ve yerel yönetimleriyle Kahramanmaraş'ın çevreye son derece duyarlı bir kent olduğunu ifade eden Ciğer, "Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Erkoç'un katkılarıyla sanayi bölgelerinde çevreci çalışmalar hız kazandı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'ın çevreci şirketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN