Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz: Hata yapanı affetmem

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Kocamaz: Hata yapanı affetmem

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Mezbahası'nda usulsüzlükler olduğu ihbarı üzerine, Burhanettin Kocamaz soruşturma başlattıklarını açıkladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, alınan bir ihbar üzerine Büyükşehir Belediyesi Tarsus Mezbahası'nda denetimlerde bulundu. Mezbahada bir takım eksiklikleri tespit ettiklerini belirterek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydeden Kocamaz, "Hata yapan her kim olursa olsun kesinlikle gözünün yaşına bakmayız" dedi.

SAVCILIK İNCELİYOR
İnsan sağlığını göz ardı edecek hiçbir faaliyete göz açtırmayacaklarını belirten Başkan Kocamaz, "Teftiş Kurulumuz Tarsus Mezbahası'nda çalışmalarını sürdürüyor. Buna paralel olarak savcılık da bir inceleme başlattı. İnsanın olduğu yerde her zaman hatalar olabilir ama önemli olan bu hatalara, yanlışlara göz yumulup yumulmadığıdır" diye konuştu.

HATAYA YER YOK

Veterinerlerin hayvan muayenesinde, kontrolünde ve kesim esnasında titiz davranmaları ve yanlış yapmamaları gerektiğinin altını çizen Başkan Kocamaz, insan sağlığı ve hijyen konusunda hataya yer olmadığını ifade etti. İhbar üzerine olayı tespit ettiklerini belirten Kocamaz, soruşturma aşamasındaki konuyla ilgili gerekli her türlü işlemin yapılacağını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz: Hata yapanı affetmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN