Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katil kasaba müebbet müebbet ve 8 yıl hapis

Adana'da bir marketin kasap reyonunda birlikte çalıştığı arkadaşını borç yüzünden öldüren D. Mehmet Binici'ye verilen 29 yıl hapis, Yargıtay tarafından az bulunarak bozulmuştu

Giriş Tarihi: 17.12.2015
Katil kasaba müebbet müebbet ve 8 yıl hapis
Adana'da bir marketin kasap reyonunda birlikte çalıştığı arkadaşı Ersan Çelik'i (29) borç yüzünden öldürdüğü ileri sürülen D. Mehmet Binici (26) "Kasten insan öldürmek, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımak" suçlarından 29 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Yargıtay, 'Nitelikli öldürme, Yağma" suçundan cezalandırılmasını isteyerek kararı bozdu. Yeniden yapılan yargılamada Binici, cinayetten müebbet, yağma suçundan ise, 8 yıl 4 ay hapse mahkum edildi.

İYİLİK CANINDAN ETTİ
D. Mehmet Binici, bankadan kendisi için 7 bin TL kredi çektirdiği ve ödeyemediği arkadaşı Ersan Çelik'i, 12 Kasım 2012 günü arayıp, konuşmak istediğini söyledi. Çelik, arkadaşıyla konuştuktan sonra eşi Gamze Çelik'e, "Mehmet beni çağırıyor, ödeyemediği banka borcu konusunu konuşacağız. Eğer gelmezsem polise haber ver" dedi. Aynı gün akşam Binici, çağırdığı arkadaşının evine gelip Gamze Çelik'e," Ersan ile buluştuk, daha sonra kendisi dolmuşa binip gitti" dedi. Eşinin cep telefonuna ulaşamayan ve haber alamayan Gamze Çelik, durumu polise bildirdi. Bu arada Çelik'in cesedi Kabasakal köyü yakınlarında bulundu. Yakalanan sanık hakkında dava açıldı.

"PİŞMANIM"
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan D. Mehmet Binici planlı cinayet iddialarını yalanlayarak "Kendi borcu olduğu için kredi çektiğini söylemişti. Bana silah çekti. Adımın yazılı olduğu boş kağıdı çıkartıp, imzalamamı istedi. Kabul etmeyince küfür etti. Havaya ve yere ateş etti. Silahı alıp, mermiler bitene kadar ateş ettim. Parasını ya da başka eşyasını almadım" diye konuştu.

CEZA ARTTI

Mahkeme, 2013 yalındaki karar duruşmasında sanığı iyi hal indirimi ile 29 yıl hapisle cezalandırdı. Yargıtay cezaları az bularak kararı bozdu. Yeniden yargılanan sanık suçlamayı kabul etmedi. Mahkeme, sanığı önce ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırdı. İyi hali göz önüne alınan sanığın cezası müebbet hapse çevrildi. Binici, yağma suçundan da 8 yıl 4 ay hapse mahkum edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil kasaba müebbet müebbet ve 8 yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN