Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hukuk öğrencilerinin yüksek yargı çıkarması

HKÜ Hukuk Fakültesi öğrencileri, Hukuk Kulübü tarafından düzenlenen Ankara gezisinde, yüksek yargı ve üst düzey kamu yetkilileriyle bir araya gelerek mesleki birikimlerini geliştirdi

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Hukuk öğrencilerinin yüksek yargı çıkarması
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Kulübü, Hukuk Fakültesi öğrencilerinin mesleki bilgilerini geliştirmek ve üst düzey kamu yetkilileriyle doğrudan tanışma imkanı sağlamak amacıyla geniş kapsamlı bir Ankara gezisi düzenledi. Öğrenciler, Hukuk Kulübü'nün organize ettiği bu gezide, edindikleri teorik bilgileri yerinde gözlemleme ve pratiğe dönüştürme imkanı buldu.

TEORİDEN PRATİĞE

Geziye katılan öğrenciler, derslerde öğrenmiş oldukları teorik bilgilerin pratik hayatta nasıl uygulandığı hususunda bilgi sahibi olma fırsatını yakaladı. Bu kapsamda TBMM, Anayasa Mahkemesi, Danıştay Başkanlığı, Yargıtay Genel Sekreterliği, TBMM Başkanlığı Adalet Komisyonu ve Anıtkabir ziyaret edildi.

GEZİLER SÜRECEK

HKU Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Kayıhan, kalıplaşmış, klasik hukuki bilgi ve düşüncenin ötesinde yaratıcı, farklı düşünen ve hukuku uygulamanın ötesinde bilgi ve birikimiyle hukuki düzenlemelerin oluşturulmasına katkı verecek, dinamik hukukçular yetiştirmeyi hedeflediğini belirterek, öğrencilerin mesleğe uyum sağlamaları için bu tarz gezilerin yapılacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukuk öğrencilerinin yüksek yargı çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN