Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük fidan MTSO 130 yıllık çınar oldu

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Küçük fidan MTSO 130 yıllık çınar oldu
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), kuruluşunun 130'uncu yılını meclis üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ve oda personeliyle birlikte Cumhuriyet Alanı'nda kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Meclis Başkan Yardımcısı Bedirhan Orak ile Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, tören alanına çelenk bıraktı.

ASIRLIK BİRİKİM

Ticaret odasının 130 yıl önce birkaç Mersinli tüccarın girişimi ile kurulduğunu anımsatan Aşut, "O gün dikilen küçük fidan, bugün devasa bir çınar haline gelmiştir. Bu anlamda Mersin, genç bir kent olmasına rağmen Türkiye'nin en eski ticaret odalarından birine sahiptir. Arkamızda 130 yıllık bir deneyim var. 130 yılın geleneği, ahlakı, terbiyesi ve kurumsal kültürü vardır" dedi.

HEDEF BİLGİ VE BİLİM

MTSO olarak baskı grubu oluşturmaya ve Mersin'in sorunlarını icra makamlarına doğru anlatmaya devam edeceklerini dile getiren Aşut, "Hedefimiz, bilim, bilgi ve sosyal sermayemizi kent ekonomisine entegre etmek olacaktır. İnovasyonda öncü kent olan Mersin'i, yenilikçiliğin, ARGE'nin, yüksek teknolojinin merkezi yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük fidan MTSO 130 yıllık çınar oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN