Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İpek gibi sergiyi Vali Topaca açtı

Defne Koza Evi kursiyerlerinin İpek Dokuma Sergisi'ni açan Hatay Valisi Ercan Topaca, geleneksel el sanatlarını yaşatmak için bu alanlarda eğitim ve istihdama dikkat çekti

Giriş Tarihi: 21.12.2015
İpek gibi sergiyi Vali Topaca açtı
Hatay'da geçmişi çok eskilere dayanan ipekböceği yetiştiriciliği ve ipekçilik sanatını günümüze taşımak amacıyla Defne Koza Evi'nde verilen kursu başarıyla tamamlayanlar el emeklerini sergiledi. Kursiyerlerin sertifikalarını da aldığı Defne Koza Evi İpek Dokuma Sergisi Hatay Valisi Ercan Topaca tarafından açıldı. Geleneksel el sanatlarını yaşatmak için bu alanlarda eğitim ve istihdamın önemine dikkat çeken Vali Topaca, "Hatay bir turizm şehri. Gelen misafirlerimize hediye düşündüğümüzde aklımıza buraya özgü olarak ilk ipek gelmektedir. Öyleyse biz bunun ekonomik boyutunu da göz ardı edemeyiz. İpek yöresel olduğu kadar evrensel bir üründür" dedi.

"KARŞILIĞINI BULACAKSINIZ"
Kursiyerlerden Hatay'da ipekböcekçiliğini hak ettiği seviyeye çıkarmalarını ve bu sanatın yaşatılmasını beklediklerini ifade eden Vali Topaca, "Sizler yeter ki bu mesleği yaşatıp kazanca dönüştürün, ekonomiye katkı sağlayın. Bizler devletin küçük girişimcilere sağladığı imkânlardan, desteklerden yararlanmanıza yardımcı oluruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İpek gibi sergiyi Vali Topaca açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN