Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çılgın projelerin kenti İskenderun

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmenin heyecanını yaşayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "57 yıl aradan sonra iktidarla buluşup dev projeler yaptık" dedi

Giriş Tarihi: 22.12.2015
Çılgın projelerin kenti İskenderun
İskenderun'da göreve başladığı günden beri dev projeleri hayata geçirmek için çaba harcayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil'in gayretleriyle 4. Nolu Sosyal Tesislerin bulunduğu alan Sağlıklı Yaşam Parkı'na dönüşüyor. Türkiye'de bir ilk olan ve herkesin yararlanabileceği park için ilk harcı Kaymakam H. Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İl Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ve Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil tarafından kondu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde İskenderun ile ilgili projelerin kolaylıkla hayata geçirildiğini söyleyen Başkan Seyfi Dingil, "Bir telefonuyla bütün bakanlıklardaki projelerimiz onaylanıyor. Sağlıklı Yaşam Parkı'nda obeziteden kemoterapiye kadar yepyeni makineler ve doktorlarla hiçbir ücret ödemeden muayene olabileceksiniz. Sahildeki Down Cafe'yi yakında hizmete açıyoruz. İlçemizde 7 bin engelli vatandaşımız var. Bunun bin 200 tanesi Down Cafe'ye kayıtlı" dedi. Göreve gelmeden önce vaat ettiği büyük projelerin hepsini tek tek hayata geçireceğini söyleyen Başkan Seyfi Dingil, "Karayollarının projesi bitti. 57 dönümlük arazide altında bin 500 araçlık otoparkı bulunan Türkiye'nin en büyük parkını yapacağız. Eskiyen kültür merkezimizin yerine 500'er kişilik 2 tane yenisini yapacağız. TOKİ'nin mimari ve taslak projesi tamamlandı. En geç şubat ayında kazmayı vuracağız. Kentsel dönüşüme Numune Mahallesi'nden başlıyoruz" şeklinde konuştu.

MAKAMLAR GELİP GEÇİCİ
İskenderun'un 57 yıl aradan sonra ilk kez iktidarla buluştuğunu ve bunun meyvelerini vermeye başladığını vurgulayan Başkan Dingil şöyle devam etti: İskenderun tarihinde herkesle barışık bir yönetim anlayışı ile hizmet üretiyoruz. Birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak. İçimizde hizmet aşkı var. Biz bu kente ve bu kentte yaşayanlara hizmet etmek için görevdeyiz. Makamlar gelip geçicidir. Küçük hesapların peşinde koşmuyoruz. Tek derdimiz İskenderun ve halkımız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çılgın projelerin kenti İskenderun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN