Kahramanmaraş'ta ulaştırma çalıştayı

Kahramanmaraş Valiliği, kentin ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla Ocak 2016'da ulaşım çalıştayı düzenleyecek

Giriş Tarihi: 24.12.2015
Kahramanmaraş'ta ulaştırma çalıştayı
Kahramanmaraş'ın ulaşım sorunlarına çözüm amacıyla Ocak 2016'da düzenlenmesi planlanan ulaşım çalıştayı öncesi Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplantı yapıldı. Fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç AK Parti milletvekilleri Celalattin Güvenç, Nursel Reyhanlıoğlu ve İmran Kılıç ile Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Akyiğit de katıldı.

ÇÖZÜM ARANACAK
Kahramanmaraş'ın ulaşımdaki sorunlarına çözüm aradıklarını vurgulayan Vali Güvençer, "Şehrimizin bugününü doğru anlamak, bugünden kuvvet alıp geleceğe güvenli adımlarla gidebilmesi için tüm sektörlerdeki ihtiyaçları doğru belirlemek, bu ihtiyaçlarımızı mukabil yapabileceklerimizi de ortaya koyabilmek adına bir seri çalışma yapıyoruz. Ulaştırma sektöründe özellikle kara yollarında birikmiş sorunlarımızın olduğunu da biliyoruz. Son 10 yılda yapılan çalışmalar ise herkes tarafından çok iyi biliniyor. Ancak yapabildiklerimizin üzerine daha iyi bina edebilme gayreti içerisindeyiz" dedi.

BAKANLAR KATILACAK

Kahramanmaraş'ın ulaşım konusunda altın çağını yaşayacağını söyleyen milletvekili Güvenç ise, "Çalıştay öncesi, devam eden projeler ve yapılması gereken çalışmaları masaya yatırıyoruz. Çalıştaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılacak. Buradaki toplantının ardından ilimizde devam eden kara yolları inşaatları ve çalışmaları yerinde gezeceğiz. Aksayan hususları tespit edeceğiz ve bununla ilgili görüşmelerimizi yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'ta ulaştırma çalıştayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN