İş arayanlara yararlı fuar

Hatay'da açılan "8'inci Hatay İnsan Kaynakları, İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri" iş arayan vatandaşlarla işveren temsilcilerini bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
İş arayanlara yararlı fuar
Valilik öncülüğünde Hatay Çalışma ve İş Kurumu tarafından düzenlenen "8. Hatay İnsan Kaynakları, İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri" başladı. Bin ve üzeri istihdam sağlayan 70 firmanın stant açtığı fuarda iş arayanlarla işveren temsilcileri yüz yüze görüşecek. Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen fuarın açılışına Hatay Valisi Ercan Topaca, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, kaymakamlar, belediye başkanları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının coşkulu gösterisinin yapıldığı törende konuşan Vali Ercan Topaca, günümüzde iş alanlarının sadece kamuda değil özel sektörler bazında da genişlediğine dikkat çekerek "Kamunun sağlayacağı istihdam kapasitesi bellidir. O yüzden gençlerimize, artık devlet dairelerini iş kapısı olarak görmekten çıkarıp özel sektörlere yönelmelerini tavsiye ediyorum. Zira gerek kullandığı kaynaklar ve teknolojiler, gerekse de yaptığı yatırımlar itibariyle özel teşebbüsler de istihdam sağlama konusunda yeterli düzeye erişmiştir diye düşünüyorum" dedi. Gençlerin kendilerini iyi yetiştirmeleri, varsa eksiklerini gidermeleri gerektiğinin altını çizen Topaca gençlere ve işverenlere şöyle seslendi: Bu yıl 8'incisini düzenlediğimiz fuarı ve buna benzer etkinlikleri iyi değerlendirin. İşverenlerimizin de gençlerimizi doğru yönlendirmelerini ve özel sektör mantığını doğru anlatmalarını istiyorum.

BU FUAR ÇOK YARARLI OLACAK:
Hatay Valisi Ercan Topaca, gençlere ve iş dünyasına hayırlara vesile olması temennisiyle fuarın açılış kurdelesini keserek stantları tek tek dolaştı. Üç gün sürecek fuar kapsamında paneller ve söyleşiler de düzenlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş arayanlara yararlı fuar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN