Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendisi kahveci ama yemekleri mükemmel

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Kendisi kahveci ama yemekleri mükemmel
Gaziantep Üniversite Bulvarı'nda hizmet veren Mahmood Coffee Kitchen&Cake özel sunumlarıyla Anadolu ve dünya mutfağını Gaziantep'e taşıdı. Üniversite Bulvarı'nda yaklaşık 6 ay önce hizmet vermeye başlayan Mahmood Coffee Kitchen & Cake farklı beklentilere cevap verebilecek şık mekan tasarımı, dünya ve Anadolu mutfağından çok özel sunumları ve birbirinden leziz kahveleri ile hem göze hem damağa hitap ediyor.

MUHTEŞEM LEZZETLER

Altunkaya Group'un hizmet sektöründeki yatırımı Mahmood Coffee Kitchen&Cake mekan tasarımından menülerine kadar farklı bakış açısını hemen hissettiriyor. Mekanın konsepti her yaş grubuna ve farklı beklentilere göre dizayn edilmiş. Mahmood Coffee Kitchen&Cake'de İtalya, Fransa, Meksika, Lübnan gibi ülkelerin yanı sıra muhteşem Anadolu lezzetleri sunuluyor. Yemek yarışmalarında ödül almış ve jürilik yapmış bir isim olan mekanın koordinatör şefi Ali Bedri Çelikhan, Türkiye ve yurtdışında pek çok muadil işletmeyi gezip araştırma yaptıktan sonra Mahmood Coffee Kitchen&Cake'in konseptinin oluştuğunu söyledi. Pazar günleri birbirinden özel lezzetlerin yer aldığı "Çiftlik kahvaltısı" veren mekanda kullanılan süt, domates ve çilek de kendi çiftlik ve seralarındaki üretimle elde ediliyor.

EVİNİZDE HİSSEDİN
İlk hedeflerinin doğru bir menü ile Gazianteplilerin kalbine girebilme olduğunu söyleyen Çelikhan, şöyle konuştu: "Çünkü Gaziantep, dünyada ve Türkiye'de gastronomi şehri olarak adlandırılıyor. Burası kendine özgü damak tadı ve mutfağıyla anılan tek şehirdir. Dünyanın pek çok yerinden etnik lezzetleri buraya taşımak hedefiyle yola çıktık. Buraya gelen herkes evimize gelmiş gibidir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendisi kahveci ama yemekleri mükemmel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN