Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunus Gündoğdu'ya anlamlı plaket

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Yunus Gündoğdu'ya anlamlı plaket

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, "Ceza adaletinde mağdurlara yeni yaklaşım uygulaması" kapsamında desteklerini esirgemeyen eğitimci Yunus Gündoğdu'ya teşekkür plaketi verdi

Adana'da iki ayrı olayda paraları gasp edilen biri tekerlekli sandalyeye mahkum iki engelli çocuğa, işadamı ve eğitimci Yunus Gündoğdu'dan destek geldi. Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün girişimleriyle, hayırsever Gündoğdu'ya Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan tarafından teşekkür plaket verildi. Başsavcı Yeldan, "Hayırseverlerimizin duyarlılığı sayesinde mağduriyetler azalıyor" dedi.

MAĞDURLARA YENİ YAKLAŞIM

Anadolu mahallesinde, tekerlekli sandalye ile yoğurt almaya giderken 10 lirası gasp edilen bedensel engelli çocuk ile başka bir gasp olayının mağduru çocuğa duyarsız kalınmadı. Her iki olayın hakkında dava açılırken, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel, olayın mağduru çocuklara yardım konusunda işadamı ve eğitimci Yunus Gündoğdu ile görüştü.

BİRÇOK İHTİYAÇLARI GİDERİLDİ

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanları Rifat Arslan ve Özlem Akarca da, çocuklar hakkında sosyal inceleme raporu hazırladı. Hazırlanan rapor doğrultusunda, her iki çocuğun ihtiyaçları belirlenip yardım yapılması kararlaştırıldı. Bunun üzerine işadamı Yunus Gündoğdu, çocukların ihtiyaçları doğrultusunda akülü tekerlekli sandalye, bilgisayar, çalışma masası ve birçok eşya alıp evin ihtiyaçlarını giderdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunus Gündoğdu'ya anlamlı plaket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN