Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanibey Barajı ve HES istihdama katkı sağlıyor

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, SANKO Holding'in enerji sektöründeki yatırımı Sanibey Barajı ve HES'i yerinde inceledi

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Sanibey Barajı ve HES istihdama katkı sağlıyor
Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Adana Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik SANKO Holding'in enerji sektöründeki yatırımı Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) incelemelerde bulundu. Adana'nın İmamoğlu ve Aladağ ilçeleri arasında inşa edilen santral gezisi sırasında İşletme Müdürü Zafer Karakuzulu tarafından bilgilendirilen başkanlar, böyle bir yatırımı Türkiye'ye kazandıran SANKO Holding'e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

REKOR SÜREDE

Karakuzulu, Sanibey Barajı ve HES'teki personelin yüzde 40'ının Aladağlı, yüzde 60'ının İmamoğlu ve Adanalı olduğunu belirterek, bölgede istihdama sağladıkları katkıyı dile getirdi. Temeli 2007 yılında atılan Sanibey Barajı ve HES, kurulu gücü dikkate alındığında dünya rekoru denilebilecek bir sürede, bin 250 günde tamamlanarak hizmete alındı. Kurulu gücü 317 MW olan Sanibey Barajı ve HES, yılda bir milyar kilovatsaat elektrik enerjisi üreterek 600 bin evin yıllık elektrik ihtiyacını karşılıyor. Ülkemizdeki en önemli enerji projelerinden olan Sanibey Barajı ve HES, özel sektörün bu alanda yaptığı büyük projelerin başında geliyor. Rezervuar hacmi 643 milyon metreküp, rezervuar alanı 14,3 kilometrekare olan Sanibey Barajı sayesinde, yılda 620 bin ton karbondioksit atmosfere salınmadan enerji üretiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanibey Barajı ve HES istihdama katkı sağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN