Mersin-Adana arası 25 dakikaya inecek

Mersin-Adana arasında 2 hattın 4'e çıkarılması için yapılan genişletme çalışmaları tren seferlerini aksattı. Vatandaşlar, "Şimdilik sıkıntı çekiyoruz ama sonucu iyi olacak" dedi

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Mersin-Adana arası 25 dakikaya inecek
Mersin'den Adana'ya gelenler son günlerde aksayan tren seferleri yüzünden hayli sıkıntı çekiyor. Özellikle sabah erken saatlerde işlerine ya da okullarına gitmek üzere Mersin'deki tren garına gelenler gideceği yöne hareket edecek olan trenlerde gecikme yaşanması yüzünden şikayet ediyor. Yetkililer, Mersin-Adana arasındaki 2 hattın 4'e çıkarılması için genişletme çalışmalarının yapıldığını, bazı noktalarda hattın 1'e düşmesi nedeniyle gecikmelerin yaşandığını bildirdi.

KALİTELİ YOLCULUK

TCDD yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Mersin-Adana arasındaki tren seferlerini 25 dakikaya düşürecek 2. Çift Hat Yol çalışması maksimum 4 yıl sürecek. Proje kapsamında yenilecek trenlerde daha konforlu ve daha hızlı seyahat imkanı doğacak. Bu süre zarfında çalışmalardan kaynaklı zaman zaman aksamaların yaşanacağını belirten yetkililer, "Sonuç olarak genişletme çalışmaları bittiğinde seyahat için treni tercih edenler çok kaliteli ve konforlu yolculuk yapacak" dedi.

ÇALIŞMALAR TAKDİRE ŞAYAN
Hükümetin ulaşım alanında yaptığı yatırımların takdir edilmesi gerektiğini belirten Ziraat Teknisyeni Soner Kocaman, "Belli bir hizmet gelecekse yaşadığımız sıkıntıları hoş görürüz. Çalışmalar bitince iki kent arası mesafe 25 dakikaya inecek. Cefa çekmeden sefa sürülmez" dedi. Üniversite öğrencisi Hüseyin Ballıca, "Tarsus ve Adana'da yaşayan akrabalarım var. Sıklıkla yanlarına gidiyorum. Sabah ve akşam saatlerinde trenlerde sıkıntı çekiyoruz. Ama bitecek bu durum" diye konuştu.

ÇIĞIR AÇAN ÇALIŞMA:
İşlerinin takibi için sıklıkla Adana'ya gidip geldiğini belirten Mersinli işadamı Eren Demirci şöyle dedi: "Evet son zamanlarda tren gecikmeleri sıkça oluyor. Tek dileğimiz genişletme çalışmalarının bir an önce tamamlanması. Normalde bu tür çalışmalar yapılırken seferler iptal edilir ama burada hem seferler yapılıyor, hem de çalışmalar sürüyor. Böylesine olumlu çalışmaların olması Mersin ve Adana adına son derece güzel bir gelişme. Ulaşımda çığır açan çalışmaları takdir ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin-Adana arası 25 dakikaya inecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN