Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zihinsel engelliler partisi

Zihinsel Engelli öğrencilerin yılbaşı partisi görülmeye değerdi. Noel Baba hediyelerini dağıttıktan sonra göbek atıp, halay çekti

Giriş Tarihi: 3.1.2016
Zihinsel engelliler partisi
Adana'da zihinsel engellilere eğitim veren Mithatpaşa Mahallesi'ndeki Umutyolu Rehabilitasyon Merkezi, öğrencilerine ve personeline yılbaşı etkinliği düzenledi. Yılbaşı günü yapılan etkinlikte zihinsel engelli öğrencilere hediyeler dağıtan ve onların mutlu olmasına neden olan Noel Baba, davul zurna eşliğinde halay çekti, göbek attı. Kurucu temsilcisi ve okul müdürü Nurten Aras, "Öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitilmeleri, sosyal hayata hazırlanmaları konusunda çaba harcıyoruz. Zihinsel engelli insanların da normal insanlardan farksız olduğunu eğitimlerimizle sağlamaya çalışıyoruz. Eğitim alan öğrencilerimizin aileleri, eğitim öncesi ve sonrasındaki farkı çok kolay fark ediyor. Bu da bizi mutlu ediyor" dedi.

GÖZLERİNDEKİ MUTLULUK

Okulun kurucusu Aysun Poyraz, zihinsel engelli bireyleri hayata hazırlamak, sosyal yaşamda başarabileceklerini göstermek ve tek başına hareket edebileceklerini öğretmek amacı ile faaliyet verdiklerini belirterek, "Sınır düzeydeki çocukları kendi yaşıtlarıyla eşit hale getirmenin gayreti içindeyiz. Merkezimizde öğrencilerimizin her şeyi ile yakından ilgileniyor, onların mutlu ve başarılı olmaları için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Düzenlediğimiz etkinlikte hepsinin yüzündeki mutluluğu ve sevince tanık olmak bizleri de mutlu etti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zihinsel engelliler partisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN