Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Bitkileri Adana'nın gururu

Anadolu Bitkileri 'Etnobotanik Proje Yarışması'nda Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selim Can Bayram, Akdeniz Bölge 3'üncülüğünü elde etti

Giriş Tarihi: 4.1.2016
Anadolu Bitkileri Adana'nın gururu
EXPO 2016 Antalya Tescilli Evrensel Botanik Sergisi kapsamında Antalya Ajansı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 81 ildeki ortaöğretim 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı "Anadolu Bitkileri EXPO'da" Etnobotanik Proje Yarışması" sonuçlandı. Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selim Can Bayram, Akdeniz Bölge 3'üncüsü oldu.

ETNOBOTANİK PROJE YARIŞMASI

Anadolu Bitkileri EXPO'da Etnobotanik Proje Yarışmasında Selim Can Bayram'a danışmanlık yapan Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Kader Topaloğlu 2014-2015 eğitim öğretim yılının Nisan aylarında başlayan çalışmalarının Ekim ayının ilk haftasına kadar devam ettiğini belirterek, "15 Şubat 2016'da ödüllerimizi almak için Antalya'da olacağız" şeklinde konuştu.

YÖRESEL BİTKİLER KAYIT ALTINDA

Yarışmayla ilgili bilgi veren danışman öğretmen Topaloğlu, Adana il sınırları içerisinde 20 çeşit yöresel bitkilerle çalışma yaptıklarını söyleyerek, "Bu bitkilerin kırsal alandaki eski kuşaklar tarafından nasıl kullanıldığını, bunlardan ne amaçla faydalandıklarını araştırıp, kayıt altına aldık. Onların bilgi ve tecrübelerinin gelecek kuşaklara aktarılmasını ve biyolojik zenginliklerimizin fark edilip, korunmasını sağlamak amacıyla projemizi gerçekleştirdik" dedi.

"GURURLUYUZ"
"Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya " sloganıyla yapılacak olan 2016 Antalya kapsamında, Türkiye'nin sahip olduğu biyolojik çeşitliliği tanıtmak ve önemini kavratmak, sahip çıkılması gerektiği bilincini kazandırmak amacıyla düzenlenen organizasyonda çalışmanın çok anlamlı olduğunu belirten Kader Topaloğlu, "23 Nisan -30 Nisan tarihleri arasında A1 kategorisinde yapılacak olan ilk ve uzun süreli sergide yöresel bitkilerimizle yerimizi alacağız. Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğretmeni olmaktan ve başarımızdan gurur duyuyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Bitkileri Adana'nın gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN