Üvey anne dayağı hastanelik etti

Üvey annesi tarafından dövülerek hastanelik edilen 9 yaşındaki K.D.'ye devlet sahip çıktı. Tedavisi süren küçük kız, taburcu olduktan sonra Sevgi Evleri'ne yerleştirilecek

Üvey anne dayağı hastanelik etti
Adana'nın Kozan ilçesinde üvey annesi tarafından işkence yapılarak dövülen ve hastanelik olan 9 yaşındaki ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi K.D.'ye devlet sahip çıktı. Halen hastanede tedavisi süren küçük kız taburcu olduktan sonra Sevgi Evleri'ne yerleştirilecek. İlk eşi Şeyma Uzkaya'dan 2009 yılında boşanan İbrahim D., 2012 yılında Nuray D. ile ikinci evliliğini yaptıktan sonra kızı K.D.'yi de yanına aldı. İddiaya göre üvey anne, evde eşinin olmadığı sıralarda küçük kızı hortumla dövmeye başladı. İşkence, K.D.'nin bir hafta sonra okula gitmesiyle ortaya çıktı. Küçük kızın durumu öğrenen öğretmenler polisi aradı. K.D. hastanede tedavi altına alınırken, gözaltına alınan üvey anne ile baba serbest kaldı.

"CANIM ÇOK YANIYORDU"
Olayın şokunu yaşayan K.D., üvey annesinin kendisini sürekli dövdüğünü anlatarak, "Babam evde olmadığı zaman beni sürekli dövüyor. Bazı zaman hortumla vücuduma vuruyor. Canım çok yanıyordu" derken kızının başucundan ayrılmayan öz anne Şeyma Uzkaya ise, "Hiç mi vicdanı sızlamadı? Küçücük çocuğa bu yapılır mı? Kızım sürekli 'Vurmayın' diyerek sayıklıyor. Kızımı bu duruma düşürenlerin cezasız kalmamasını istiyorum" dedi.

AİLEYE DAVA AÇILACAK

Bu arada Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, sosyolog ve psikologlar eşliğinde K.D.'yi hastanede ziyaret etti. Kılıç, "Çocuk ile yaptığımız görüşmede üvey annesinin 3 yıldır şiddet uygulandığını öğrendik. Babası bu durumdan haberdarmış ve kimseye söylememesi için kızını uyarmış. K.D., çocuğu koruma kanunu çerçevesinde velayeti babada olduğu için hastaneden çıkar çıkmaz koruma altına alınarak Sevgi Evleri'ne yerleştirilecek. Üvey anne ve baba hakkında kurumumuz dava açacak. Ayrıca davaya taraf olarak çocuğa il müdürünün özel avukatı tahsis edilecek" diye konuştu.

KÜÇÜK KIZ OKULA GİDİNCE ANLAŞILDI
İddiaya göre üvey anne, evde eşinin olmadığı sıralarda küçük kızı hortumla dövmeye başladı. İşkence, K.D.'nin bir hafta sonra okula gitmesiyle ortaya çıktı. Öz anne Şeyma Uzkaya, "Hiç mi vicdanı sızlamadı? Küçücük çocuğa bu yapılır mı? Kızım sürekli 'Vurmayın' diyerek sayıklıyor. Bunların kızıma yaptıkları cezasız kalmasın" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üvey anne dayağı hastanelik etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN