Vali hastalarla satranç oynadı

Adana Valisi Mustafa Büyük, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret ederek hastalarla sohbet etti

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Vali hastalarla satranç oynadı
Adana Valisi Mustafa Büyük, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret etti. Tedavi gören hastalarla sohbet eden Vali Büyük, Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi'nde (AMATEM) hastalarla satranç oynadı. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'ndeki bir hasta da Vali Büyük'e ağaç fidesi armağan etti.

2'NCİ BÜYÜK

Adana KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, hastanenin Doğu Anadolu Bölgesi'ne hizmet veren tek ruh sağlığı hastanesi olduğunu söyledi. Hastane Başhekimi Dr. Sinan Özler de yerleşke, yatak kapasitesi ve personel sayısıyla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Özler, hastanenin 724 yatak, 40 psikiyatri doktoru ve 29 psikologla, Türkiye'nin 2. büyük ruh sağlığı hastanesi olduğunu belirtti.

TALEPLERİ DİNLEDİ

Hastane personelinin taleplerini de dinleyen Vali Büyük, ruhsal sıkıntılar ve bağımlılık yaşayan insanların tekrar eski sağlıklarına kavuşması ve toplum içine yeniden dönebilmesi için, ruh sağlığı hastanelerinin önemli olduğunu söyledi. Ziyarette Vali Büyük'e Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan eşlik eti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali hastalarla satranç oynadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN