Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli olan savcı ve hâkimlere veda töreni

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Emekli olan savcı ve hâkimlere veda töreni
Adana Adliyesi'nde görev yaparken yaş haddinden dolayı emekliye ayrılan hakimler Recep Toprak ve Osman Yıldırım ile Cumhuriyet savcısı Mustafa Öztürk, meslektaşları tarafından düzenlenen törenle uğurlandı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen veda törenine, çok sayıda hakim ve savcı katıldı. Başsavcı Ali Yeldan, çok değerli 3 yargı mensubunu uğurlamanın burukluğunu yaşadıklarını söyledi.

40 YILLIK ONURLU HİZMET

Başsavcı Yeldan, "Ömrünü adalete adayan, hak için diyardan diyara gezen, yeri geldiğinde çocuğunu, eşini ihmal edip tüm emeğini mesleğe, adalete teslim eden meslek büyüklerimiz bizim için değerlidir. Onların bu şekilde mezuniyet belgeleri almaları mesleğimiz açısından, adliyemiz açısından bir gurur kaynağıdır. 40 seneye yakın ülkemizin çeşitli yerlerinde adalete hizmet etmek, bunu onurla son güne kadar taşımak, mesleğin bu aşamasına şerefiyle bugünlere gelmek inşallah herkese nasip olur" dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Konuşmaların ardından emekli olan savcı ve hakimlere Adana Adliyesi adına anı hediyesi ve çiçek takdim edildi. Yaş haddinden emekliye ayrılan Cumhuriyet aavcısı Öztürk ile hakimler Toprak ve Yıldırım da görevleri boyunca yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı ilkelerine bağlı kaldıklarını, baskı altında kalmadan yasaların gerektiği şekilde vicdanlarıyla karar verdiklerini belirterek, töreni düzenleyenlere teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli olan savcı ve hâkimlere veda töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN