'Patlat Fikrini' büyük ilgi gördü

TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu tarafından, genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla düzenlenen toplam 40 bin lira para ödüllü yarışmaya katılım beklenenin çok üstünde oldu

Giriş Tarihi: 13.1.2016
'Patlat Fikrini' büyük ilgi gördü
Adana'da kent ekonomisini canlandırmak, yeni yatırım alanları oluşturmak ve özellikle de genç girişimcilerin önünü açmak amacıyla düzenlenen "Patlat Fikrini" adlı yarışma, bu konuda Adanalı gençlerin ne kadar canlı ve istekli olduğunu ortaya koydu. Yarışmayı düzenleyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Adana Genç Girişimciler Kurulu'nun Başkanı Ceyhun Baskın, beklenenin üzerinde başvuru olduğunu belirterek "Adana gençliği yeni fikir üretmek ve kent ekonomisine katkı koymakta çok istekli. Bu durum hepimizi çok memnun etti" dedi.

EKONOMİ CANLANMALI

TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu olarak, kentin tıkanan ekonomisine canlılık getirmek ve yeni yatırım alanlarının oluşmasına katkı koyarak gençleri üretime kazandırmayı amaçladıklarını kaydeden Ceyhun Baskın, "Patlat Fikrini" yarışmasının bu amaçla düzenlendiğini kaydetti. Adana'nın köklü tarihi, uzun yıllara dayanan bilgi, tecrübe ve sermaye birikimine rağmen ekonomik olarak eski görkemli günlerini aratacak şekilde sahip olduğu potansiyelin altında kaldığını ifade eden Baskın sözlerine şu şekilde devam etti:

GENÇLERE FIRSAT

Adana ülkemizde işsizlik oranının en yüksek olduğu illerin başında yer almakta ve bu gerçek de sosyal sorunları beraberinde getirmektedir. Bu sorunların çözümü; kamu veya özel sektörün yapacağı büyük ölçekli yatırımlar veya devlet tarafından verilecek teşvikler olabileceği gibi, memleketimizde girişimciliği arttırarak yaratıcı fikirlerin desteklenerek şirketleşmesi ve kent ekonomisine katkı sağlamaya aday genç ve dinamik bir nesil oluşturulması da olmalıdır. Böylesine kültürel zenginliğe ve verimli topraklara sahip kentimizde yenilikçi fikirlerin bulunduğunu ve bu fikirlerin çıkartılıp gerekli desteği gördüğü takdirde kent ekonomimizi dinamikleştireceğine ve geliştireceğine inanmaktayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Patlat Fikrini' büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN