Türk halısı 160 ülkede

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, ihracat pazarının her geçen gün büyüdüğünü, 160 ülkeye halı gönderildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.1.2016
Türk halısı 160 ülkede
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAİB) ile Halıcılar Odası tarafından düzenlenen istişare toplantısında geçen yılın ihracat rakamları ve yaşanan sıkıntılar masaya yatırıldı. Sektörel sorunların da ele alındığı toplantıda, hedef ülkelere yönelik yoğun bir tanıtım ve çalışma sürecine girilmesi gerektiğine dikkat çekildi. GAİB Başkanı Selahattin Kaplan, ülke menfaatleri doğrultusunda sektörün dünya pazarlarındaki payını artırmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

İHRACAT ARTIYOR
Geçen yıl 1 milyar 384 milyon 35 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini kaydeden Kaplan, "Daha önce yakın çevre olan ihracat pazarımız gün geçtikçe Amerika, Afrika ve Uzakdoğu'ya kaymaktadır. İhracatçılarımız sürekli bu ülkeleri ziyaret ediyor. Şu anda 160'ı aşkın ülkeye halı ihracatı yapmaktayız. İlk sırada Suudi Arabistan var. Uzakdoğu ve Afrika ülkelerinde ihracatımız artmakta" ifadelerini kullandı.

MAYIS AYINDA FUAR
Halı sektörünün her yıl yeniliklerle, Ar-Ge çalışmalarıyla üretimini çeşitlendirdiğini ifade eden Gaziantep Halıcılar Odası Başkanı Mehmet Törer ise, "Sanayicilerimiz mayıs ayı içerisinde düzenleyeceğimiz Domotex Turkey Makine Halısı Fuarı'nda ürünlerini sergileyecek. İlgili kurum ve kuruluşlarla titiz bir şekilde tanıtım faaliyetlerine devam ediyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu yıl da fuardaki ziyaretçi sayısında artış bekliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk halısı 160 ülkede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN