Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyelilerin çalışması haksız rekabeti önler

Giriş Tarihi: 15.1.2016
Suriyelilerin çalışması haksız rekabeti önler
Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, çalışma verilerek Suriyeli çalışanların kayıt altına alınacağını ve haksız rekabetin de önüne geçileceğini söyledi. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık da düzenlemenin hem iş dünyası hem de Suriyeliler için faydalı olacağını kaydetti.

HÜKÜMETE TEŞEKKÜR ETTİ

GSO Başkanı Konukoğlu, Suriyelilere verilen çalışma izinleri konusunda yasal düzenleme nedeniyle hükümete teşekkür etti. Gaziantep'te 340 bin kayıtlı Suriyelinin yaşadığına işaret eden Konukoğlu, ülkelerindeki iç çatışma sonrasında Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Suriyelilerin bir kısmının kendi işini kurduğunu, bunun yanı sıra farklı sektörlerde kayıt dışı çalışanlar olduğunu açıkladı.

ZATEN ÇALIŞIYORLAR

Suriyeli mültecilere kota dahilinde çalışma izni verilmesi gerektiğini sürekli dile getirdiklerini anımsatan Konukoğlu, "Şu anda zaten farklı sektörlerde Suriyelilerin çalışması devam etmekteydi. En azından çalışma izni verilmesiyle onlar da kayıt altına alınarak, gayri resmi çalışan yerlerin doğurduğu haksız rekabetin de önüne geçilmiş olunacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilerin çalışması haksız rekabeti önler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN