Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇKA, 7 milyon lira kaynak kullandıracak

ÇKA, 'Mikro İşletmelerde Kurumsallaşmanın ve Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı' kapsamında uygun görülen projelere toplam 7 milyon TL kaynak verilecek

Giriş Tarihi: 16.1.2016
ÇKA, 7 milyon lira kaynak kullandıracak
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından hazırlanan 'Mikro İşletmelerde Kurumsallaşmanın ve Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı' kapsamında uygun görülen projelere toplam 7 milyon TL kaynak kullandırılacağını açıkladı. Program için Mersin Hilton- SA Oteli'nde tören yapıldı. Vali Özdemir Çakacak, programla mikro ölçekli işletmelerin kurumsallaşma, ürün geliştirme ve çeşitlendirme yoluyla rekabet gücünün artırılmasının hedeflendiğini söyledi.

GÜDÜMLÜ PROJE DESTEĞİ
ÇKA'nın sağladığı teknik desteklerle, bölgenin kalkınma alanındaki eğitim ve danışmanlık ihtiyacını doğrudan faaliyet desteği ile karşıladığına dikkat çeken Çakacak, "Ajansımız, bölge planındaki stratejik amaçlar çerçevesinde kar amacı gütmeyen kuruluşlara destek veriyor. ÇKA bir taraftan da özel sektörün ihtiyacına yönelik daha büyük ölçekli güdümlü proje desteğini de başlatmış bulunuyor. Projelere en az 25 bin ila 250 bin TL arasında destek sağlanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇKA, 7 milyon lira kaynak kullandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN