Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mizah ustası Ak okurlarla buluştu

Adana'da düzenlenen Çukurova 9. Kitap Fuarı'nda minik okurlarıyla bir araya gelen usta yazar Behiç Ak, anne babalar ve çocuklarla söyleşide bir araya geldi

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Mizah ustası Ak okurlarla buluştu
Çocuklar için yazdığı neşe ve mizah dolu kitaplarla kendini her kesime sevdiren karikatürist, yazar, belgesel film yönetmeni Behiç Ak, Çukurova 9. Kitap Fuarı'nda minik okurlarıyla buluştu. Yazdığı kitapların büyükler ve çocuklar arasında köprü kurduğunu belirten mizah ustası Ak, Adana'ya ikinci kez geldiğini, yeni dostlar edindiğini ve gösterilen ilgi karşısında yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

ÇOCUK EDEBİYATI
Fuarda, Günışığı Kitaplığı'nın standında önce okurlarıyla imza gününde buluşan Behiç Ak, söyleşiye katıldı. Çocuk kitaplarıyla 1980'li yıllarda ilişki kurmaya başladığını söyleyen Ak, "İlk yazdığım kitaplar okul öncesi çocuk kitaplarıydı. O yıllarda Türkiye'de yayınevleri bu tarz kitapları anlamamıştı İlk olarak Japonya'da yayınlandı. Ardından Türkiye'de baskıya geçti" dedi.

DÜNYASI GELİŞİYOR
"Türkiye'de son yıllarda çocuk edebiyatının önemi anlaşılmaya başlandı" diye konuşan Yazar Ak, edebiyatın çocuğun hayatında önemli bir yer edindiğini söyledi Behiç Ak, "Edebiyat öğretici bir kitap değil ancak çocuğun dünyasını geliştiriyor" dedi. Bilgisayar ve internet teknolojisinin getirdiği hızlı gelişime de değinen Ak, "Bilgisayar ve internet bağımlılık yapıyor. Çocuğu gerileten bir durum. Batıda bilgisayarlı eğitimde kısıtlama yapılıyor, ülkemizde bu uygulanmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mizah ustası Ak okurlarla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN