Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem çalışmıyor hem engel oluyor

Adana'nın Büyükşehir hizmetlerinden yoksun kaldığını söyleyen İl Başkanı Fikret Yeni, "Hizmet bir yana, iktidarın hizmetlerinin aksamasına neden oluyor" dedi

Giriş Tarihi: 18.1.2016
Hem çalışmıyor hem engel oluyor
Son günlerde MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye ağır eleştirilerde bulunan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Sözlü ile kişisel bir sorunu olmadığını söyledi. Yeni, "Hizmet ederse alkışlamasını da biliriz. Ama maalesef Adana'da bugüne kadar alkışlanacak bir hizmetini göremedim. Kızıldağ'a giden bir yolu abartıp durdu, uçak indirdi. Şu an o yol kullanılamıyor bile. Hizmet etmemesi bir yana, bu ülkenin Cumhurbaşkanına, başbakanına, iktidar partisine laf söylüyor. İktidar partisinin il başkanı olarak hassasiyetimi ortaya koyuyorum" dedi.

HİZMET HEVESİ YOK

Yerelde muhalefet partisi olmanın gerektirdiği şekilde iktidardaki belediyenin hizmetlerini takip ettiğini vurgulayan Fikret Yeni, "Sayın Hüseyin Sözlü, görevde olduğu 23 aydır Adana'ya hiçbir hizmet vermedi. Hizmet etmek gibi bir hevesi de yok vizyonu da. Bugün kentte her gün artan ciddi bir ulaşım sorunu var. Bunu defalarca dile getirdik. İktidar hizmet getiriyor ama siz yerel yönetim olarak belli görevleri yapmazsanız, insanlar gelen bu hizmetin kalitesini yaşayamayacak" diye konuştu.

SEBEBİNİ İYİ BİLİYOR

Adana'nın yerelde 25 yıldır yaşadığı şanssızlığın ağır bir biçimde devam ettiği kaydeden Başkan Yeni, seçim öncesi pek çok söz veren Sözlü'nün, sözünü tutmadığını ileri sürdü. Sözlü'nün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde verdiği 11 vaadi eleştirmesine tepki gösteren Yeni, "Yapılan hizmetleri görmemek için kötü niyetli ya da kör olmak lazım. Şehir hastanesi, stadyum, hızla yükseliyor. Gecikmelerin neden kaynaklandığını da Sayın Sözlü iyi biliyor" şeklinde konuştu.

YATIRIMA DÖNÜŞMEZ

Metronun ikinci etabı ve borcunun Ulaştırma Bakanlığına devriyle ilgili eleştirilere de değinen Yeni, şunları söyledi: İkinci etapla ilgili Büyükşehir Belediyesi herhangi bir girişimde bulunmuş mu? Bakanlık yatırım yapacak ama belediyede hareket yok. Metronun borcunun devredilmesiyle ilgili olarak da, gelecek paranın yatırıma dönüşeceğine inansam takipçisi olurum. Ama inanmıyorum. Borcun devlet tarafından ödenmesi halinde 2 milyon 250 bin insan için bir rahatlama olacak ama o vebali 78 milyon insanın sırtına yüklemek adil değil.

BELEDİYEDE TIKANDI

Yaban hayatı konusunun inşaat sektörüne darbe vurduğunu yineleyen İl Başkanı Yeni bu konuda da şöyle dedi: Belli bölgelerde inşaat yapılamıyor. Bakan net konuştu. Belediye olarak siz sulak alanların tespitini yapın, bu çalışmaları gönderin, o haritaya göre çalışalım. Sayın Sözlü desin ki şu tarihte yazı gönderdim. Gösteremez. Tekrar değerlendirme yapıldı, belediyenin tamamlayıp göndermesi gereken safhada kaldı. Hizmet olmadığı gibi hizmete yönelik adımlar da sekteye uğratılıyor.

1 KASIM'DA MESAJ VERİLDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün, Adana'da AK Parti'ye karşı ezici bir üstünlük kurdukları iddiasına cevap veren Yeni, "1 Kasım seçim sonuçları, kimin sandığa gömüldüğünü göstermiştir. Adanalıların, MHP'ye karşı neredeyse iki kat fazla oyla AK Parti'yi tercih etmesi, Hüseyin Sözlü'ye 2019 yerel seçimleri için bir mesaj olmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem çalışmıyor hem engel oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN