Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den hobi bahçeleri

Kahramanmaraş'ta yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda kurulması planlanan 350 adet hobi bahçesi için çalışmalar sürüyor. Belediye Başkanı Fatih Erkoç çalışmaları yerinde denetledi

Giriş Tarihi: 19.1.2016
Büyükşehir'den hobi bahçeleri
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden hobi bahçelerini gezerek inceleme yaptı. 30 Mart seçimlerinden önce vatandaşlara söz verdiğini anımsatan Başkan Erkoç, "Vatandaşlarımızın tarımsal hizmetlerle uğraşacağı bir alan oluşturuyoruz. 80 bin metrekare üzerine yaklaşık 350 adet hobi evi yapıyoruz" dedi.

TOPRAK HASRETİ DİNECEK

Evlerden 308'inin betonunun döküldüğünü, 15 tanesinin de ahşap hobi evi montajının yapıldığını kaydeden Başkan Erkoç, "Vatandaşlarımız burada her türlü tarımsal faaliyeti gerçekleştirebilecekler. Her biri 85 metrekare olacak olan hobi bahçelerinin 15 metrekaresi hobi evi diğer kısmı ise bahçe olacak. Özellikle bağı, bahçesi ve toprağı olmayan vatandaşlarımızın toprağa olan hasretini giderme, tarımsal faaliyetlere olan hasretini giderme amaçlı olacak bu alanlar" diye konuştu.

HOBİ ALANI GENİŞLEYEBİLİR

Hobi alanlarının merkezi bir yönetim sistemi olacağını da kaydeden Başkan Erkoç, şöyle konuştu: Çocuk oyun parkları olacak. Vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte rahat bir zaman geçirebilecekleri bir alan olacak. Önümüzdeki günlerde buranın tahsisi için vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirmek üzere ilan edeceğiz ve vatandaşlarımızın taleplerini değerlendireceğiz. Ve gelen talepler doğrultusunda da bu tür alanları artıracak durumumuz mevcuttur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den hobi bahçeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN