Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni otobüsler sefere başladı

Giriş Tarihi: 20.1.2016
Yeni otobüsler sefere başladı

Mersinlilere huzurlu bir kent ortamı sağlamak için çaba harcadıklarını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi

Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşım sorununu çözmek, vatandaşlara daha konforlu, emniyetli ve daha ucuz toplu taşıma hizmeti verebilmek için 11 adet engelsiz körüklü otobüsü halkın hizmetine sundu. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Veysel Sarı, TEMSA Satış Direktörü Murat Anıl ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

CİDDİ BÜTÇE AYRILDI

Mersin'in işsizlikten sonra ikici büyük sorununun ulaşım olduğuna işaret eden Başkan Kocamaz, ulaşıma çok ciddi bir bütçe ayırdıklarını ifade ederek, "Göreve geldiğimizde yaklaşık 80 otobüs vardı. Bunların ancak 55 tanesi hizmet verebiliyor, diğerleri çeşitli arızalarından dolayı çalışmıyordu. Hizmetin kalitesinin artması için rekabet ortamının oluşması gerekir. Eğer 80 otobüsü bile rantabl değerlendirmezseniz, piyasayı her gün şikayet edilen toplu taşıma araçlarına mahkum edersiniz" dedi.

PANİK BUTONU

Dolmuş ve dolmuşçu terörünün bitirilmesine yönelik şikayetleri değerlendiklerini ve gerekli görüşmeleri yaptıklarını belirten Başkan Kocamaz, "Defalarca toplu taşıma araçlarının oda başkanları ile görüşmeler yaptık. Yine zabıta ve ulaşım birimimiz bunlarla ilgili çeşitli yönetmelikler oluşturdu. Özellikle vatandaşımızın can güvenliğini sağlayacak şekilde panik butonuna yönelik çalışmalar yapıldı, araç takip sistemi ile ilgili büyük aşamalar kaydedildi" şeklinde konuştu.

YANLIŞA İZİN YOK

Kentin yanlışlarını düzeltmek için gece gündüz çalışacaklarına dair söz verdiklerini vurgulayan Başkan Kocamaz, "Halka daha iyi hizmet verebilmek için yeni düzenlemeler yapmamız, kavşakları düzenlememiz, yeni otobüsler almamız, dolmuşları disipline etmemiz, durakları düzenlememiz bazı kesimleri rahatsız ediyor. Ama biz görevde olduğumuz ve vatandaşımız bize destek verdiği müddetçe bu kentteki yanlışları düzeltmeye ve Mersin'e hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni otobüsler sefere başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN