Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP otobüsü koruma altında

Giriş Tarihi: 23.1.2016
HDP otobüsü koruma altında

Mersin'de HDP'nin seçim otobüsü, bir kamu kurumu olan HDP'li Akdeniz Belediyesi'ne ait garajda çıktı. AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, yasaya aykırı bu durumu şikayet edeceklerini söyledi

Mersin'de, üzerinde HDP'ye ait logoların ve sloganların bulunduğu seçim otobüsünün, Akdeniz Belediyesi bünyesindeki Teknik Hizmet Birimleri garajında muhafaza edildiği ortaya çıktı. Siyasi partiye ait bir aracın kamuya ait bir garajda bekletilmesinin yasal olmadığını söyleyen AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, hem il başkanı hem de bir vatandaş olarak şikayette bulunacağını söyledi. İl Başkanı İsmail Taşpınar, seçim dönemi başta olmak üzere, HDP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen birçok etkinlikte boy gösteren HDP logolu 33 AAC 48 plakalı otobüsün, İnönü Bulvarı üzeri Mersin Limanı B Kapısı karşısındaki HDP'li Akdeniz Belediyesi'ne ait Teknik Hizmet Birimleri'nde muhafaza edilmesini sert bir dille eleştirdi. Taşpınar, belediyenin kamuya ait bir kurum olduğunun altını çizdi.

ETİĞE VE YASAYA AYKIRI
"Hangi siyasi partiden seçilmiş olursanız olun, belediyenin imkanlarını ve kaynaklarını sadece kamu yararına kullanmanız gerekir" diyen Taşpınar, kamu kaynaklarını herhangi bir kişiye, kuruma, derneğe veya siyasi partilere kullandırmanın hem ahlaki hem de yasal açıdan yanlış olduğunu vurguladı. Doğu'da HDP'li belediyelerin araçlarıyla hendek kazıldığına dikkat çeken İsmail Taşpınar, şunları söyledi: Güvenlik güçlerimiz, Diyarbakır'da, Silopi'de ve Cizre'deki vatandaşlarımızın canına zarar gelmesin diye var gücüyle çalışıyor. Terör örgütü ile bunun siyasi destekçisi olan Demirtaş ve avanesi de asker ve polisle çatışan teröristlere destek veriyor, hendek kazanların yanında yer alıyorlar. Oradaki belediyelerin araç ve gereçlerinin teröristlere yardım amaçlı kullanıldığı biliniyor. Bunlarla ilgili gerekli işlemler en kısa zamanda yapılacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP otobüsü koruma altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN