YDÜ'de yatay geçiş başvuruları başladı

Bir başka yükseköğrenim kurumunda eğitime devam eden ve YDÜ'deki 160 bölümden herhangi birine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için başvurular başladı

Giriş Tarihi: 23.1.2016
YDÜ'de yatay geçiş başvuruları başladı
KKTC'nin 2014-2015 LYS, LYS Ek Tercih, DGS ve DGS Ek Tercihlerinde en çok tercih edilen üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi'ne yatay geçiş başvuruları başladı. Bir başka yükseköğrenim kurumunda eğitimlerine devam eden ve Yakın Doğu Üniversitesi'nde bulunan 160 bölümden herhangi birine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü'ne başvurularını yapabilecekler.

ÖZEL BURS UYGULAMASI
Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, yatay geçişle gelen öğrencilerin, donanımlı bir eğitimin yanında özel imkanlardan da yararlanabileceğine değindi. "Bir yükseköğrenim kurumunda eğitim gören ve Yakın Doğu Üniversitesi'nde bulunan 160 seçkin bölümden birinde kaliteli eğitim alarak eğitim hayatlarına devam etmek isteyen tüm öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi'ne yatay geçiş yapmaları halinde özel burs uygulamasından da yararlanabilecekler" dedi. Yakın Doğu Üniversitesi'nde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sahne Sanatları Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile fakültelere bağlı bölümlerle birlikte, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bağlı tüm bölümlere yatay geçiş ile öğrenci kabul edilecek. Yatay geçişler için 29 Ocak 2016 Cuma günü mesai bitimine (16:30) kadar başvuru yapılabilecek. Yatay geçiş başvuru koşulları ile özel burs imkanları hakkında detaylı bilgiye www.neu.edu.tr web sayfasından ulaşılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ'de yatay geçiş başvuruları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN