Eğitim gözden geçirilecek

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, eğitim müfredatının detaylı biçimde gözden geçirileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Eğitim gözden geçirilecek
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, yeni dönemde eğitim alanında önemli reformlar yapılacağını belirterek, "Eğitim müfredatını gözden geçireceğiz. Öğrencilerimizin istek ve arzularını dikkate alan bir müfredat sistemi oluşturacağız. Seçmeli ders sayısını yeni dönemde artıracağız. Eğitim ile istihdam arasındaki ilişkiyi daha da güçlendirecek tedbirler alacağız" dedi.

EĞİTİMİN ÖNEMİ

Toroslar ilçesi Şifa Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin açılış ve karne dağıtım töreninde konuşan Bakan Elvan, eğitimin kalkınmanın merkezi olduğunu söyledi. Güçlü bir eğitim altyapısına sahip ülkelerin geleceğinin parlak olduğunun belirten Elvan, "14 yılda eğitime çok büyük önem verdik. En fazla kaynağı eğitim alanına aktardık ve çok sayıda eğitim altyapısı oluşturduk" dedi. Yeni inşa edilen okulların sadece binalardan ibaret olmadığına işaret eden Elvan, "Okullarımızın içinde laboratuvarlar, spor tesisleri ve yurtlar yaptık. Okulları bir bütün olarak hem bir spor kompleksi hem de bir eğitim kompleksi olarak gördük. Gelişmiş ülkelerdeki standartlar ne ise bu standartlarda okullar inşa etmeye başladık" şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLER DESTEKLENECEK
Gelecek yıllarda meslek liselerinin daha da artacağına vurgu yapan Elvan, iş dünyasının organize sanayi bölgeleri dışında meslek lisesi yapmasına imkan sağlanacağını ve okullar ile buradaki öğrencilerin destekleneceğini de sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim gözden geçirilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN