Hintli kadınlar Adana'ya hayran

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Hintli kadınlar Adana'ya hayran

60 yılı aşkın süredir aralıksız olarak dünyanın dört bir yanına yayılarak kültür değişim programlarını yürüten Türk Kültür Vakfı'nın Adanalı gönüllüleri Hintli 6 kadını Çukurova'da konuk ediyor

Türk Kültür Vakfı EVA 35 yaş üzeri Kültürlerarası Kadın Değişim Programı dahilinde Adana'ya gelen Hindistanlı 6 kadın, Uluslararası EVA gönüllü sorumlusu Funda Özkan, yöneticiler Zeynep Apaydın. Figen Birbiri, Deniz Özkoç, İrem Okan ve Elife Sarıkaya ile birlikte Sabah Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret etti.

DÜNYA BARIŞI

Temeli Birinci ve İkinci dünya savaşlarında ambulans şoförlüğü yapan gönüllüler tarafından atılan kültürlerarası program, 1947 yılında farklı kültürlerden insanlar arasında kurulacak ilişkiler sayesinde ön yargıların yıkılması, hoşgörü ve kültürlerarası anlayışın artmasıyla dünya barışının sağlanacağı inancını taşıyan gönüllülerin girişimleri ile değişim programlarına başladı.

35 YAŞ ÜSTÜ ALTI KADIN

Programda üniversite ve lise gruplarını AFS, 35 yaş üstü kadın ve erkek gruplarının da EVA olarak tanımlandığını söyleyen Funda Özkan, "Bizlere Adanalı gönüllüler olarak 2010 yılından bu yana bir çok ülkeden insanları evlerimizde konuk ediyoruz. Hindistan'da değişik meslek gruplarında çalışan 6 kadını Adana'ya davet ettik. Sponsorlarımızın desteğiyle çevremizi tanıttık" dedi.

ÖNYARGILARI KIRIYORUZ
Amaçlarının önyargıları kırmak, dünya barışını sağlamak, kültürleri tanıtmak olduğunu söyleyen Özkan, "Hindistanlı misafirlerimiz bir haftalık ziyarette, bizlerle birlikte yaşıyor, Türk kültürünü öğreniyor. Program sayesinde birbirlerimiz hakkındaki farklı düşünceleri ortadan kaldırıyoruz, yaşamlarımıza saygı duyuyoruz. Şimdi bizde Hindistan'a giderek onlara misafir olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hintli kadınlar Adana'ya hayran
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN