Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevimli dostlara sertifikalı satıcı

Giriş Tarihi: 25.1.2016
Sevimli dostlara sertifikalı satıcı
Gaziantep Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği gereği ev ve süs hayvanları satan kişilere yönelik eğitim semineri tamamlandı. Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere işletme sahibi olabilecekleri sertifikaları Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından verildi. Hayvanların beslenmeleri, bakımı, hayvan ekolojisi gibi çok yönlü eğitimin verildiği seminerde kursiyerler gerekli şartları yerine getirdiği zaman ithal hayvan alımı da yapabilecek.

BÜYÜK BİR PAZAR VAR

Sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Bize düşen şey, bu yüreğinizdeki sevgiyi, eğitime dönüştürmektir. Sertifikasyon programını yapmak ve bunun karşılığında, bu alanın gelişmesini ve büyümesini sağlamak. Çünkü burada büyük bir pazar var. Bu işin başında eğitim geliyor" dedi. Yaşanan olumsuzluklara rağmen 2015 yılında Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne 3 milyon ziyaretçi geldiğini söyleyen Başkan Şahin, "Sınırlarımızda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen geçen yıl 3 milyon ziyaretçiyi ağırladık. Ben ve tüm ekip arkadaşlarım hayvanat bahçesinin daha ilerlemesi konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

İTHAL HAYVAN ALIMI
Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı ve Gaziantep Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler ise, kursiyerlerin aldıkları sertifika sonucu hayvan satımıyla ilgili işletme sahibi olabileceklerini vurguladı. Özsöyler, kursiyerlerin gerekli işlemleri yerine getirdiği takdirde ithal hayvan alımı yapabileceklerinin de altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevimli dostlara sertifikalı satıcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN