Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü'nün projeleri raflarda çürüyor

Başkan seçilmek için birçok projeyi hayata geçireceğini söyleyen Hüseyin Sözlü'nün vaatleri lafta kaldı

Giriş Tarihi: 26.1.2016
Sözlü'nün projeleri raflarda çürüyor
Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmadan önce bol keseden vaatlerde bulunarak Adana halkının oylarına talip olan Hüseyin Sözlü, koltuğa oturmasından sonra 23 ay geçmesine rağmen verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmedi. Bugüne kadar asfalt yollara yama yapma, eskimemiş kaldırım taşlarını söküp yenisiyle değiştirme, festivaller ve konserler düzenlemenin dışında bir icraat göstermeyen Hüseyin Sözlü'nün bu vurdumduymaz yönetim şekli büyük tepki topluyor.

BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA

Adana'ya 23 aydır tek bir çivi dahi çakılmadığını söyleyen Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, "Başkan Sözlü'nün yaptıkları 'ceğiz, cağız' edebiyatı. Bir kenti yönetmeye aday olan insan 23 aydır hiçbir iş yapmaz mı? Kızıldağ yaylasına yol yapıp küçük bir uçağı indirmekle iş bitmiyor. Kentin dört bir yanı hizmet bekliyor ama Büyükşehir kılını kıpırdatmıyor. O kadar kötü bir yönetim sergileniyor ki, belediye borç batağında" dedi. İyi belediyeciliğin asfalt yol yapmak, yeni kaldırım taşlarını söküp yeniden takmak olmadığının altını çizen Ozan Gülaçtı, "İyi belediyecilik bu şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesine değer katmaktır. Değer katacak, yaşamı kolaylaştıracak hangi proje hayata geçti? 'Engelsiz Adana' dediler kentin her tarafı engellerle dolu. Hissedilebilir yüzeyler evlere şenlik, üst geçitlerden normal insan geçemiyor. Hiçbir iş zamanında bitmiyor. Çalışma yapılan yerlerdeki esnaf kan ağlıyor. Başkan Sözlü ise halay çekiyor, tweet atıyor, devlet büyüklerine hakaretler yağdırıyor" şeklinde konuştu.

PROJE ÇOK, YAPILAN YOK
Seçim öncesinde kentin dört bir yanını afişlerle donatıp, hayata geçireceği projeleri açıklayan Başkan Sözlü'nün "İleri teknoloji Merkezi, Organik tarım Teknoloji Merkezi, Sanal Gerçeklik Küresi, Yüksek Tarım Teknokent, Adana Kongre Merkezi, Osmanlı Hasbahçe Projesi, Ada Oteller, Seyir Kulesi, Tepebağ, İş Kuleleri, Türk'ün Tarih Müzesi, Seyhan Kıyıboyu, Kardeş Türk Kültür Dernekleri, Bilgi Teknoloji Merkezi, Yeni Şehir Otogarı, Devlet Bahçeli Köprüsü, Karnıyarık Alt Geçidinin Kapatılması" projelerinin raflarda çürüdüğü bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü'nün projeleri raflarda çürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN