Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğraflarla tarihi Mersin panoraması

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Fotoğraflarla tarihi Mersin panoraması
Mersin Olba Fotoğraf Derneği üyelerinden Hikmet Avcı, Sema Demirkol, Selma Demirkol ve Teslime Tez Avcı, Mersin'in geçmiş tarihini fotoğraflayarak 'Panorama Mersin' isimli sergiyi sanatseverlerin beğenisine sundu. Bin 500 kilometre yol kat edilerek panoramik açıyla çekilmiş fotoğraflar kentin kaybolmaya yüz tutmuş yerlerini gün yüzüne çıkardı.

GENİŞ AÇI

Mersin'in güçlü tarihinin kendilerini etkilediğini söyleyen fotoğraf sanatçılarından Hikmet Avcı, "Mersin'in tarihi yerlerine gerek sanatçılar gerek yetkililer özen göstermediler. Biz de hiç göz önüne alınmayan tarihi eserleri ortaya sunabilmek için geniş açı çalışarak panoramik bir şekilde vurgulamak istedik. Sanatsal ve estetik kaygılarımızı da fotoğrafta ön plana çıkarmaya çalıştık" ifadesini kullandı.

FARKLI BİR ÇALIŞMA

Sergide 28 fotoğrafı sunduklarını belirten Sema Demirkol ise, "Mersin'in bu tarihi yerleri herkes tarafından çekilmiş olabilir ama biz daha farklı bir çalışma yaptık. Biliyorsunuz ki tarih kültürümüz yavaş yavaş yok oluyor. Biz de bir çağrışım amaçlı böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Çektiğimiz fotoğrafları katalog haline de getirdik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraflarla tarihi Mersin panoraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN