İskenderun ilaçlanıyor

Giriş Tarihi: 28.1.2016
İskenderun ilaçlanıyor
İskenderun Belediyesi ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ilaçlama ekipleri Kasım, Aralık ve Ocak aylarında toplam bin 619 noktada ilaçlama çalışması yaptı. Kış mevsiminin başlamasıyla birlikte hizmetlerini arttıran ekipler şehir genelinde bulunan 45 mahallenin tamamını ilaçladı.

ÖNLEMLER ALINIYOR
Ekipler, insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye yönelik vektörle mücadele ve ilaçlama hizmetini sürdürüyor. İlaçlama birimi ekipleri tespit edilen bataklıklar, park bahçeler, rögar kapak ağızları ile diğer açık alanlarda ilaçlama yaparak gerekli önlemleri alıyor.

İLAÇLAR RUHSATLI
Çalışmalarda insan sağlığına ve doğaya en az zarar veren ilaç kullanımına dikkat ettiklerini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Ekiplerimiz çalışmalarını Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçlar ile "Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" doğrultusunda uygulamaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun ilaçlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN