Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Eleştiri değil, edepsizlik yaptı"

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Eleştiri değil, edepsizlik yaptı

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti Adana il ve ilçe teşkilatına kayıtlı üyeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, milletin değerlerini hiçe sayan Kılıçdaroğlu'nu mahkum ettirmek için başlattıkları hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. Yeni, grup toplantısında yapılan konuşmanın eleştiri olmadığını belirterek "Edepsizliğin ve hayasızlığın tezahürüdür. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi. Yüzlerce AK Partili, İl Başkanı Fikret Yeni ile birlikte Adana Adliyesi 'ne gelerek, geçtiğimiz hafta Salı günü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatör bozuntusu olmakla, namus ve şeref kavramını bilmemekle suçlayarak çirkin ve yakışıksız ithamlarda bulunan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu. AK Partililer, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı hakaretten dolayı cezalandırılmasını istedi.

DÜŞÜK SEVEYELİ
İl Başkanı Fikret Yeni, CHP Kurultayında ve daha sonraki beyanatlarında Kemal Kılıçdaroğlu'nun düşük seviyesi ile Cumhurbaşkanı hakkında hakaret içeren ifadelerde bulunduğunu belirterek, "5,5 yılda 6 seçim kaybetme başarısızlığı gösteren birinin, milletimizin yüzde 52 oyu ile seçilen Cumhurbaşkanımıza ve makamına yapmış olduğu hakaret, milletimize ve CHP'yi kuran ilk Cumhurbaşkanımız Atatürk'e yapılmış bir hakarettir" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun milletin gönlünde zerre kadar değerinin olmadığını öne süren Başkan Yeni, "Çünkü Kılıçdaroğlu milletin değerlerini taşımıyor. Saygı da göstermiyor. Üstelik milletin oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı akıl ve izandan yoksun ifadeler kullanıyor. Milletimiz bu üslubu her seçimde sandığa mahkum ediyor. Cumhurbaşkanımıza karşı kullanılan ifadeleri, geniş kitleler, Kılıçdaroğlu'na iade ediyor. Kılıçdaroğlu'nun Sayın Cumhurbaşkanımıza hakareti, eleştiri değil edepsizliğin ve hayasızlığın tezahürüdür" şeklinde konuştu.

BİRBİRLERİYLE YARIŞIYORLAR
PKK'nın son nefeslerini verdiği şu dönemde, paralelinden medyasına, akademisyeninden muhalefetine ülkesinin vatandaşına uzak olan ve vesayet özleyenlerin tamamının müthiş bir uyum ve ahenk içinde Erdoğan'a hakaret etmek için adeta birbiriyle yarıştığını dile getiren Başkan Yeni, "Türkiye'deki siyasi muhalifliğin yegane kriteri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nefreti ve düşmanlığıdır. Bu vücudun her yerini sarmış bir hastalığın alametidir" dedi. Dilekçe sayısının 300 olduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Eleştiri değil, edepsizlik yaptı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN