Hatay'ın derslik sorunu çözülüyor

Hatay'da eğitimin kaliteli olması ve derslik açığının kapatılması için gayret gösteren Vali Ercan Topaca, "Devlet imkanlarının yetmediği yerlerde hayırseverlerimiz devreye giriyor" dedi

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Hatay'ın derslik sorunu çözülüyor
Hatay'da hayırsever işadamı Nuri Üysen'in 32 derslikli bir okul yaptıracağı bildirildi. Okul yapımı ile ilgili protokol Vali Ercan Topaca ile Hatay Özel Eğitim Hizmetleri ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Üysen tarafından imzalandı. Eğitim kalitesinin yükselmesi ve derslik açığının giderilmesi konusunda girişimlerinin devam ettiğini belirten Vali Topaca, "Devletimizin yetmediği yerlerde hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile sorunlar çözüme kavuşuyor" dedi.

ZAMANA YAYARAK ÇÖZÜM

Hatay'da 360 bin öğrenci bulunduğunu, bu rakama Suriye'den gelen misafirlerimizin yaklaşık 130 bin çocuğunun da eklendiğini belirten Vali Ercan Topaca, "Böylece toplam 490 bin öğrenci mevcudumuz bulunuyor. Bunların derslik ihtiyacı, sosyal ihtiyaçları ve diğer tüm ihtiyaçları kolay sağlanacak şeyler değil. Biz, zamana yayarak bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Devletimizin imkanının yetmediği yerde Nuri Bey gibi hayırseverler devreye giriyor. Sorunlar böylece çözülüyor" diye konuştu.

KUBBEDE HOŞ SADA BIRAKMAK

Hatay Özel Eğitim Hizmetleri ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Üysen de herkesin yaşamı boyunca birtakım ideal ve amaçları olduğunu belirterek, "Ben eski bir eğitimciyim. 14 yıl eğitimci olarak devletime hizmet verdim. Gençliğimden beri idealim bir cami ve bir okul yaptırmaktı. Camiyi yaptırmak nasip oldu, inşallah okulu da tamamlayarak baki kalan bu kubbeye hoş bir sada bırakacağım. Bize bu olanağı sağlayan Valimize çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'ın derslik sorunu çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN