Kılıçdaroğlu'na tepki büyüyor

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Kılıçdaroğlu'na tepki büyüyor

Partisinin kurultayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözlerle tepki çeken CHP Genel Başkanı için yapılan suç duyurularının arkası kesilmiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kurultayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sarf ettiği sözler nedeniyle Kahramanmaraş'ta 52 kişi, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu öncesinde basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, yüzde 52 oy oranıyla halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin kimsenin haddi olmadığını söyledi.

52'NİN SIRRI

Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden duydukları rahatsızlığı kamuoyuyla paylaşmak ve yargıya taşımak için adliyeye geldiklerini anlatan Başkan Özdemir, "Tabi bugüne kadar bizlere bununla ilgili yüzlerce, binlerce başvuru geldi. Cumhurbaşkanımız, bu milletin yüzde 52 oyuyla seçildi. O nedenle biz de 52 arkadaşımızla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında cumhurbaşkanımıza hakaret içeren sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunmaya karar verdik" dedi.

"HADDİ DEĞİL"
Siyaset ve eleştiri yapmanın herkesin hakkı olduğunu vurgulayan Başkan Özdemir, "Ama bu milletin yüzde 52 oyuyla seçilmiş ve ilk defa halkın kendi oyuyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanına dil uzatmak kimsenin hakkı değil. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek kimsenin haddine değildir O hakaret içeren sözlerinin bir karşılığının olması, bir cezasının olması temennisiyle suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'na tepki büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN