Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz yılmıyor

16 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonası'nda yıldız kızlar sırıkla atlama kategorisinde Türkiye rekoru kıran Mersinli sporcu Mensure Tutku Yılmaz, gözünü olimpiyatlara çevirdi

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Yılmaz yılmıyor
Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nin (TOHM) 16 yaşındaki sporcusu Mensure Tutku Yılmaz, İstanbul'da düzenlenen 16 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonası'nda kızlar sırıkla atlama kategorisinde önemli bir başarıya imza attı. 3.85'lik Türkiye rekorunu 3.90'lık derecesiyle egale eden 16 yaşındaki Mersinli sporcu, "En büyük hedefim ülkemi olimpiyatlarda temsil etmek. Ay-yıldızlı formayı giymek ve olimpiyatlarda dereceler elde etmek istiyorum" dedi.

JİMNASTİKTEN ATLETİZME

Yılmaz, elde ettiği başarıyı ve gelecekte ulaşmak istediği hedeflerini SABAH Güney'e anlattı. Spora 7 yaşında jimnastikle başladığını dile getiren Yılmaz, "Ailem spora başlamamda önemli bir etken oldu. Uzun bir süre jimnastik yaptıktan sonra, antrenörlerim atletizme daha yatkın olduğumu düşünerek beni sırık atlama ile tanıştırdılar. 3 buçuk yıldan bu yana sırıkla atlıyorum. Günlük çalışma programları dahilinde antrenmanlarımı sürdürüyorum" şeklinde konuştu.

HEDEF OLİMPİYATLAR

Atletizmin güzel ve geniş bir spor dalı olduğunu anımsatarak, sırıkla atlamanın kendisine tarifi imkansız duygular yaşattığını aktaran Yılmaz, "En büyük hedefim ülkemi olimpiyatlarda temsil etmek. Daha çok çalışıp ay-yıldızlı formayı giymek ve olimpiyatlarda dereceler elde edip tüm dünyaya İstiklal Marşımızı dinlettirmek istiyorum. Bu yolda çalışmalarım hız kesmeden devam edecek. En büyük destekçim olan aileme ve hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz yılmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN