Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce terör örgütü ile aranıza mesafe koymasını bilin

CHP Mersin İl Başkanı'nın "Türkiye'sinde ölümler var, acılar var" diyerek AK Parti'yi suçlamasına sert çıkan Taşpınar, "Yavuz hırsız gibi konuşuyor" dedi

Giriş Tarihi: 6.2.2016
Önce terör örgütü ile aranıza mesafe koymasını bilin
Türkiye'de son günlerde yaşanan sürecin sorumlusu olarak AK Parti hükümetini gösteren CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit'e sert bir yanıt veren AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Sen önce teröriste 'şehit' diyen partine bak" dedi. "Türkiye'de acılar var, ölümler var" diyen CHP'li Özyiğit'e "CHP'nin öncelikle terör örgütü ile arasına mesafe koymalı" diyen Taşpınar, "CHP terör örgütü PKK ve terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile kol kola giriyor" diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun güvenlik güçlerini şehit eden teröristlere 'arkadaşlar' diye hitap ettiğini belirten İsmail Taşpınar, "Sayın Özyiğit, yaptığınız açıklamada askerlerimizi ve polislerimizi şehit eden teröristleri kınayan tek bir cümle dahi yazamamışsınız. Zaten CHP'nin hiçbir zaman terör örgütü PKK ve teröristleri kınayan, eleştiren ve lanetleyen bir açıklamasını görmek mümkün bile değil. AK Parti'yi ve hükümetimizi eleştireceğine kendi partine bak" diye konuştu. Ak Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, CHP'li Özyiğit'e şunları sordu: "CHP Milletvekili Şafak Pavey, HDP Genel Başkanı'na 'birlikte iyi salladık' demedi mi?, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven teröristlere 'şehit' demedi mi? CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi terörist cenazesine katılmadı mı? , CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan sözde terör örgütü sözde PKK marşında esas duruşa geçmedi mi? CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, 'Devlet bölgede katliam yapıyor' diye terör örgütü ağzı ile konuşmadı mı?" AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Öncelikle bu soruların cevabını vereceksin sonra çıkıp AK Parti'ye dil uzatacaksın. Vatanın bütünlüğünü, milletin huzurunu sağlamakla görevli askerimizin, polisimizin bu uğurda şehit olmasının sorumluluğunu AK Parti'ye yükleyemezsiniz. CHP öncelikle PKK terör örgütüne, terör örgütü diyebilmeli. Sonra bu teröristleri lanetleyebilmeli. Terör örgütünü destekleyici açıklamalardan uzak durmalı. Bunları yapacaksınız sonra partimizi eleştireceksiniz. Yavuz hırsız gibi konuşmayacaksınız" diye konuştu.

ATICI'NIN SÖZLERİNE BAK

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın, bir televizyon programında, güvenlik güçlerimize bombalı saldırı yapan teröristler için 'Babalarını şehit ederseniz eli bomba tutar' dediğini hatırlatan Başkan Taşpınar, "Atıcı, bu sözlerle teröristlerin şehit olduğunu ifade ediyor. CHP İl Başkanı, kendi milletvekillerinin 'şehit' dediği ölen teröristlere mi yoksa vatanı, namusu, mukaddesatı, dini ve milleti için görev yaparken alçaklar tarafından şehit edilen güvenlik güçlerimize mi?" şeklinde konuştu.

ŞEHİTLERE RAHMET
"Bizler vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız" diyen Taşpınar şunları kaydetti: "Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilincindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. İlimizde en son Jandarma Uzman Çavuş Recep Aslan ile Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa'yı cennete uğurladık. Bugüne kadar bu uğurda can veren, tüm şehitlerimize Alla'ten rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce terör örgütü ile aranıza mesafe koymasını bilin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN