Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasta çocukların yüzleri gülüyor

Savaşın çirkin yüzüne tanıklık eden küçük çocukların yaraları Adana Kamu Hastaneler Birliğine Bağlı Seyhan Uygulama Merkezi Yanık ve Tedavi Kliniği'nde sarılıyor

Giriş Tarihi: 7.2.2016
Hasta çocukların yüzleri gülüyor
Suriye'de evlerinde çıkan yangında vücudunun yüzde 50'si ağır yaralanan ve 2 ay önce Türkiye'ye gelen Culya Mustafa adlı Suriyeli kız çocuğu 3'üncü yaşına Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi yoğun bakımında a girdi. Küçük yaşında büyük acılara ve yıkımlara şahit olan Culya'yı, Adana Kamu Hastaneler Birliğine Bağlı Seyhan Uygulama Merkezi, Yanık ve Tedavi Kliniği'nde görev yapan sağlık çalışanları yalnız bırakmadı. Sağlık Çalışanlarının yaptığı organizasyonla, Suriyeli küçük kızın doğum günü yoğun bakımda kutlandı. Yaşadığı tüm acılara rağmen, kendisi için hazırlanan doğum günü partisinde oldukça keyifli görünen küçük Culya'nın mutluluğu ailesini ve sağlık çalışanlarını duygulandırdı. Doğum gününe katılan Culya'nın annesi yanık merkezi çalışanlarına ve yetkililere çocuklarına gösterdikleri şefkat ve ilgi için teşekkür etti.

PSİKOLOJİK YARALAR DA SARILIYOR

Yanık merkezinin ağır yanık hastalarına bakacak deneyime sahip olduğunu belirten Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Ekibimiz, merkezimizde yatan çocuk hastaları tedavi etmenin yanında, gösterdikleri şefkatle ve onlar için düzenledikleri organizasyonlarla yaşadıkları travmayı unutturmaya çalışıyor. Bizler, belki çocukların vücutlarındaki yara izlerini tamamen yok edemeyebiliriz, ama oluşan psikolojik hasarları onarabiliriz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta çocukların yüzleri gülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN