Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kışla'da bugün kura heyecanı

Yüreğir'de yaşam kalitesini yükseltecek projelere imza attıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Kışla'da yaptığımız modern konutlar bugün sahipleriyle buluşuyor" dedi

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Kışla'da bugün kura heyecanı
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın Kışla Mahallesi'nde başlattığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde mutlu sona ulaşıldı. Adana'da ilk 'yerinde dönüşüm' projelerinden biri olan Kışla 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı. Yüreğir Kültür Merkezi'nde 10 Şubat 2015 Çarşamba günü (bugün) saat 15.00'te noter huzurunda çekilecek kura sonucu hak sahipleri yeni yuvalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayacak.

HAK SAHİPLERİNE VERİLECEK

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kışla Mahallesi'nde 1. etapta 324 konutun yıkılarak yerine 772 konut ve 43 işyeri yapıldığını söyledi. Bunlardan 354 konutun hak sahiplerine dağıtılacağını, geriye kalan konutların ise ikinci etapta evleri yıkılanlara verileceğini söyleyen Başkan Çelikcan, "Kışla 2'nci etap çalışmalarında ise 224 bina ve 415 bağımsız bölüm mevcut. Bu konutların yerine ise 669 daire, 28 işyeri yapılacak. Projede kapalı semt pazarı ve dinlenme alanları olacak" dedi.

13 AYRI NOKTADA YAPILIYOR

Yüreğir'de ilkleri gerçekleştirmenin onurunu yaşadıklarını söyleyen Çelikcan, "İlçemizde 60 bin 993 adet bina, 141 bin 897 adet konut, 17 bin işyeri bulunmaktadır. Binaların yüzde 80'i ruhsatsız yapılaşmalar. Ruhsatsız yapıların en çok bulunduğu yer Yüreğir'dir. Bunun için, kent yaşamına uygun projeler üreterek yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü bir kent durumuna getirmeyi hedefledik. 13 ayrı noktada kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattık" diye konuştu.

MUHTEŞEM KONUTLAR
Özellikle Seyhan Nehri kıyısında uzanan Kışla Mahallesi ile Kozan ve Sanayi Çarşısı'nın dönüşümünün tüm Adana'nın çehresini değiştireceğini vurgulayan Başkan Çelikcan şöyle dedi: "Yerinde dönüşüm dünyanın en zor işlerinden biri. Zoru başardık. Birinci etap bitti. Hemşerilerimiz daha önce dar sokaklarda eski binalarda oturuyordu. Şimdi yeşil alanı bol, park sorunu olmayan, muhteşem konutlarda yaşam sürecek. Burada kazanan kesinlikle vatandaşlarımız oldu."

KONUT SAHİBİ OLMAK İSTİYOR

Yüreğir'den başka yerlere göç edenlerin sayısının fazla olduğunun altını çizen Çelikcan, "Tersine göç başladı. Kent yaşamına uygun, çağdaş görünümlü konutların sayısı artıyor. Hele Kışla'da yaptığımız konutları görenler buradan konut almak için can atıyor. Yüreğir'de yerinde ve gerçek dönüşüm projelerini hızlı bir şekilde sürdürerek hem ilçemizi modern bir görünüme kavuşturacağız, hem de insanlarımızı bulundukları yerlerde yaşamlarını sürdürmelerini sağlayacağız" şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARI
Kışla, Karacaoğlan, Başak, Akıncılar, Yavuzlar ve Serinevler mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. TOKİ ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında yerinde dönüşüm projesi uygulanacak. Her projede eğitim, dini tesis, kültür evleri, park ve pazar alanları gibi sosyal donatılar da bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kışla'da bugün kura heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN