İnancı ve kendine güveniyle kazanan kent

Giriş Tarihi: 12.2.2016
İnancı ve kendine güveniyle kazanan kent

Mesut Çanak TÜFAD Şube Başkanı

Türk milli futbol takımımızın Avrupa şampiyonasına katılma hakkı kazanmasıyla beraber ilgi ve alakayı tekrar üzerine çeken futbolumuz doğal olarak ülkemizde ve avrupada itibar ve sempati kazanmaya başlamıştır.
Türk futbolunun gelişimi için alt yapı ve tesisleşmenin önemine inanarak ilimizdeki profesyonel ve amatör takımlarımız gerekli atılımları yapmıştır. Dumlupınar Spor, Sakarya Spor ve Fidan Spor takımlarımız BAL Liginde mücadele etmek için büyük yatırımlar yaparak amatör ligimize heyecan getirmişlerdir.
Buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amatör liglerde mücadele eden bütün takımlarımıza başarılar diliyorum.
Bu sene ilk defa T.F.F -TÜFAD iş birliği ile hayata geçirilen çok kısa sürede geri dönüşüm alacağımıza inandığım bölgesel gelişim ligine katılma hakkı kazanan Büyükşehir Belediyespor ve Maraş gücü takımlarımız dört kategoride mücadele etmeleri futbolumuzun gelişimine ve antrenörlerimizin eğitimine büyük katkı sağlayacaktır.
Kadınlar üçüncü liginde mücadele eden Akçakoyunlu İdman Yurdu, Anadolu Gençlik ve Maraş Gücü bayan takımlarımız kadınlar ligine damga vurmaya devam ediyorlar.
Bu ligde mücadele eden kızlarımıza, hocalarımıza ve yöneticilerimize başarılar diliyorum.
Üçüncü ligde mücadele eden Büyükşehir Belediye Spor'a desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Erkoç'a teşekkür ediyor, sporun evrensel gücünü hiçbir zaman unutmadan tüm spor dallarına sahip çıkmasını diliyorum.
İkinci ligde mücadele eden Kahramanmaraş Sporumuz kurumsallaşma ve alt yapı hamlelerini biran önce hayata geçirerek günü kurtarmaktan ziyade geleceğe yatırım yapmalıdır.
Gelişen ülke futbolumuz ve yapılanmalara paralel olarak şehrimizdeki antrenörlerimizin gelişimi kısa sürede meyvelerini vermeye başlamıştır.
Bu gelişmeler doğrultusunda İzzet Kazancı hocamız Alpedo Kahramanmaraş spor, Tayfun Şirin hocamız Kayseri Erciyesspor, Halil Yücel hocamız Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor, Fethi Çokkeser hocamız Tavşanlı Linyitspor takımlarında görev yapmaktadırlar.
Kendi hocalarımıza ve futbolcularımıza inandığımız, güvendiğimiz ve sahip çıktığımızda takdirde bütün zorlukların üstesinden gelip, başarıları elde edeceklerine inancımız tam. Bu duygularla tüm hemşerilerimizin 96'ıncı kurtuluş bayramını kutluyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnancı ve kendine güveniyle kazanan kent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN