Kurtuluş gününde süt ve bayrak dağıtıldı

Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle Onikişubat Belediyesi esnafa 10 bin Türk bayrağı hediye etti. 'Sütçü İmam Olayı' da canlandırıldı, süt ikramında bulunuldu

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Kurtuluş gününde süt ve bayrak dağıtıldı
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Onikişubat Belediyesi tarafından esnafa 10 bin Türk bayrağı dağıtıldı. Adını kurtuluş gününden alan Onikişubat Belediyesi'nce kentteki 10 bin işyerinde esnafa, Türk bayrağı ile İstiklal Marşı yazılı maket hediye edildi. Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, esnafa, kurtuluş haftasının önemini de anlattı. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Topluluğu da 'Sütçü İmam Olayı'nı canlandırdı.

"İLK KIVILCIMI YAKTIK"
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, kentin, Türk Kurtuluş Savaşı'nın ilk kıvılcımını yaktığını belirterek, "Sykes-Picot planıyla ülkemiz bölünmüş, kentimiz önce İngiliz, sonra Fransızlara bırakılmıştı. Ancak ordusu, askeri, silahı olmayan bu memleket, 22 gün 22 gece mücadele ederek kendini kurtarmış ve istiklaline kavuşmuştur. Cumhuriyetin kurulmasında da istiklalin kazanılmasında da örnek bir memleketiz. Kahramanmaraşlı olmaktan onur ve kıvanç duyuyoruz" dedi.

UZUNOLUK HAMAMI ÖNÜNDE

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince 'Sütçü İmam Olayı' canlandırılarak süt ikramında bulunuldu. Tarihi Uzunoluk Hamamı önünde gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Topluluğu tarafından canlandırılan Sütçü İmam Olayı, meydanı dolduran kalabalığa duygu dolu anlar yaşattı. 5 bin kişilik süt protokol mensuplarına ve vatandaşlara ikram edildi.

SÜTÇÜ İMAM RUHU

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş'ın 95 yıl önce İstiklal uğruna dünyanın en güçlü ülkelerinden birini bu şehirde mağlup ederek dünyaya büyük bir mesaj verdiğini söyledi. Erkoç, "Bizler de atalarımıza layık olabilmek adına çocuklarımızı, gençlerimizi Sütçü İmam ruhuyla yetiştirmek için bu tür etkinliklerimizi düzenliyoruz. Bugün burada Sütçü İmam olayının gerçekleştiği yerde bu etkinliği yaparak Sütçü İmam ruhunu canlı tutmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş gününde süt ve bayrak dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN