Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maraş Türkiye'nin kalem kaşıdır

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Maraş Türkiye'nin kalem kaşıdır

Hanefi MAHÇİÇEK Onikişubat Belediye Başkanı

Saygıdeğer hemşerilerim; Kahramanmaraş halkı olarak, yine bir 12 Şubat Kurtuluş Bayramı'na ulaşmanın haklı gururunu, onurunu ve kıvancını yaşıyoruz.
Kutlu olsun…
Bilindiği gibi Maraş; Türk Milli Mücadelesi'nin başladığı ve istiklal meşalesinin yakıldığı yerdir.
Maraş, maddenin manaya boyun eğdiği, inanmış bir avuç insanın azim ve kararlılıkla Türk milletinin esir edilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği kenttir.
Vatan sevgisini her şeyin üzerinde tutan, istiklali temel yaşam felsefesi haline getiren kahraman ecdadımız, kan vererek, can vererek kentimizi işgalden kurtardılar ve 12 Şubat gününü bizler için bayram yaptılar.
Sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz, vatan, millet ve namus uğruna Rahmeti Rahman'a kavuşanlara… Minnetle yad ediyoruz bağımsızlık için anadan, yardan, serden geçen o asil insanları… Sevgili Kahramanmaraşlılar, Bilindiği gibi katılımcı demokrasinin gelişmesinde ve uygulanabilir hale gelmesinde, modern kentlerin oluşmasında yerel yönetimlere büyük görevler düşmekte. Biz de adını kurtuluş gününden alan Onikişubat Belediyesi olarak bu durumun farkındayız.
Belediyemize varlık kazandıran halkımıza karşı duyarlı, sorumlu ve saygılı bir yönetim anlayışı en temel prensibimizdir.
Bu düsturda olan Onikişubat Belediyemiz, tüm birimleriyle halkın ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun biçimde çalışmaktadır. "Beşikten mezara kadar hizmet" felsefesiyle proje üretmekte ve kazananın sadece halkımız olduğu bir mücadele sergilemektedir.
Kuruluşumuzun üzerinden henüz bir yıl bile geçmemesine rağmen, vatandaşımızdan aldığımız güçle çok büyük hizmetlere imza attık, halkımızın teveccühünü kazandık.
Bizler Kahramanmaraş ve Onikişubatlıların hizmetlerin en güzeline layık olduğuna inanıyoruz.
Çünkü, "Maraş Türkiye'nin kalem kaşıdır." 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen, her geçen gün büyüyen ve gelişen Türkiye'de, Kahramanmaraş ve Onikişubat'ın da hak ettiği noktada yer alması gerektiğini düşünüyoruz.
Çünkü, "Maraş Türkiye'nin köşe taşıdır." Yeni Türkiye'nin ve Yeni Onikişubat'ın inşasında, hep birlikte üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimize inanıyoruz.
Çünkü, "Maraş tarihleri inşa ettiren, Koca Sinan'ların ustabaşıdır" diyoruz.
Bizlerin bu hedefleri gerçekleştirmek için ilham aldığı kaynak, şanlı mazimiz ve değerli vatandaşlarımızdır.
Onlardan aldığımız bu destekle Onikişubat'ı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirecek ve bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kahramanmaraşlıların 12 Şubat Kurtuluş Bayramı'nı tebrik ediyor, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maraş Türkiye'nin kalem kaşıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN