Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onurlu ecdadın torunlarıyız

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Onurlu ecdadın torunlarıyız

Mustafa NARLI NARTEKS Yön. Krl. Bşk.

Tarihin altın sayfalarında yerini alan Kahramanmaraşlının ecdadı, bayrak, namus ve şerefi için kendisinden çok daha fazla yetenek ve olanaklara sahip düşmana karşı, yokluk ve yoksulluk içinde azim ve inancı ile neler yapılabileceğini göstermiştir.
Düzenli işgal kuvvetleri karşısında yerli işbirlikçilerin de desteği ile uğradığı zulüm ve yaşadığı cefaya rağmen bir teki dahi teslim olmayı bırakın, çaresizliği dahi aklının ucuna bile getirmeden Kahramanmaraşlılar düşmana karşı dünyaya nam salmış mücadelesiyle kahramanlığın, yiğitliğin anıtı, sembolü olmuşlardır.
Yürekleri yurt sevgisi ile dolup taşan bir avuç Maraşlının bugün efsaneleşmiş olan kurtuluş destanını yazan Sütçü İmamlar, Abdal Halil Ağalar, Senem Ayşeler, Maraş'ın milli duruşundan ve bağımsızlık ateşinden çıkarak tüm milletin gönlünde birer kahraman olurken, onların torunları biz sanayicileri ise bugün her kıtada onlarca ülkede istikbal destanı yazıyoruz.
Kahramanmaraş öncelikle ilelebet onurla taşıyacağı Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası, dünya ölçeğinde üretimin yapıldığı tekstili, çelik mutfak eşyası, dondurması, çimento ve başta hidroelektrik olmak üzere enerji yatırımları sayesinde kazanmış olduğu stratejik önemle ülkemizin sanayi ve ticaret merkezlerinden biridir.
Örneği olmayan bir direniş olan Maraş savunması, tüm yurtta filizlenen bağımsızlık ateşi ile Kurtuluş Savaşı'na giden yolda tüm milleti sarmıştır. Bugün bu topraklar üzerinde dış odaklı karanlık güçlerin taşeronları aracılığıyla zaman zaman oynamak istedikleri oyunlar ise 12 Şubat 1920 tarihinde Maraşlıların gösterdiği sabır, direniş ve aynı kararlıkla bozulacaktır.
12 Şubat sadece Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü değil, tarihten silinmek istenen Türk milletinin dünyada ebediyen var olma kararlılığını gösterdiği gündür. Maraşlı 22 gün 22 gece süren amansız bir mücadele sonucu hürriyetine kavuşmuş, bu mücadelesi dosta ümit, düşmana korku salmış, topyekûn vatan müdafaasına baş koyanlara ayrı bir isteklendirme kaynağı olmuştur. Dedelerimizin 'istiklal' mücadelesiyle alıp göğüslerine taktıkları madalyayı, biz torunları da şimdi Afrika'dan ABD'ye kadar uzanan hat üzerindeki ticaretimizle yaptığımız 'istikbal' mücadelesiyle kendi torunlarımıza aktaracağız. Yıllar önce atalarımızın bu topraklar üzerinde yazdığı onurlu bir mücadelenin inanç dolu hikâyesinin öteki yüzü ekonomik cephede, Kahramanmaraşlı işadamları olarak var gücümüzle çarpışıyoruz.
Atalarımızın canıyla, kanıyla şehrimizin adının önüne eklediği 'Kahraman' unvanının sadece isimde kalan bir kahramanlık olmaması için biz sanayici işadamları olarak üzerimize düşen her görevi yerine getiriyoruz.
Kahramanlık unvanımızın hakkını şehrimizi sanayi yönünden geliştirerek vermek azmi içindeyiz. Kendi kendine yetebilen bir şehir olmaktan çıkıp, kabuğunu yırtan bir büyükşehir olarak Avrupa başta olmak üzere tüm dünyaya adımızı daha sık duyurmaya başladığımız bu dönemlerde, Kahramanmaraşlı işadamları olarak üzerimize düşen ağır sorumluluğun farkındayız. Şu anda Kahramanmaraş'ta tekstilden gıdaya, hayvancılıktan tarıma yüzlerce işletme, farklılaşmak, yenilik getirmek ve öncü olmak için çalışıyor. Bu çalışkanlığın temelinde sadece kâr elde etmek yatmıyor. Şehrimizin adını, ülkemizin geleceğini korumak; başarıyla anılmak ve en önemlisi yıllar önce verilmiş bir madalyayı gururla taşıyabilmek var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onurlu ecdadın torunlarıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN