Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman yaraları sarma zamanı

Rus bombardımanından kaçarak ülkemize sığınan Bayır Bucak Türkmenlerine Türk Diyanet Vakfı Başkanlığı tarafından 7 TIR dolusu battaniye ve gıda yardımı yapıldı

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Zaman yaraları sarma zamanı
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Rus savaş uçaklarının bombardımanından kaçarak ülkemize sığınan Türkmenler için gönderilen yardım TIR'ları Hatay'a ulaştı. Yardım TIR'larını Antakya'da karşılayan İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi Başkanı Hamdi Kavillioğlu, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de katıldığı törenle Ankara'dan yola çıkan 20 TIR'dan 7'sinin Hatay'a gönderildiğini söyledi.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Ortadoğu ve komşu ülke Suriye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Kavillioğlu, "Memleket olarak doğuda bir terör hadisesi yaşıyoruz. Terör mağdurları var. Şehit yakınları var ve son zamanlarda bilindiği üzere Suriye'den ülkemize sığınan Türkmen kardeşlerimiz var. Ülkemize 5 yıldan bu yana devam eden bir göç var. 3 milyona yaklaşan Suriyeli kardeşlerimiz var. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, özellikle Suriye'den evini barkını bırakarak bu kış gününde ülkemize sığınan Türkmen kardeşlerimize yardım maksadıyla bir kampanya başlattı" dedi.

TÜRKMENLERE GİDECEK
"Halkımız doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir cömertlik örneği göstererek bu yardım kampanyasına katıldı" diyen İl Müftüsü Kavillioğlu şöyle devam etti: "Zaman yaraları sarma zamanı. Diyanet İşleri Başkanımızın dualarıyla 20 TIR Ankara'dan hareket etti. Bunun 10 tanesi Doğu ve Güneydoğu'daki kardeşlerimize yardım taşıyor. 3 tanesi Kilis'e, 7 tanesi de ilimize ulaştı. Bunlardan 3 tanesi Yayladağı'ndaki, 2 tanesi Antakya merkezdeki, 1 tanesi Kırıkhan ilçesinde ve çevre ilçelerdeki, 1 tanesi de İskenderun'daki Türkmen kardeşlerimize ulaştırılacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman yaraları sarma zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN