Bu işgale kim 'dur' diyecek?

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Bu işgale kim 'dur' diyecek?

Yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapılan Fatih Terim Sokağı'nda aleni biçimde bir işgal yaşanıyor. Seyhan Belediyesi uyarısını yaptı ama işgali sonlandıramadı

Seyhan Belediyesi'nin Fatih Terim Sokağı'nda yaptığı yol ve kaldırım çalışmaları devam ederken, sokağın Ziyapaşa Bulvarı girişinde bulunan bir pastanenin neden olduğu kaldırım işgali gözlerden kaçmıyor. Seyhan Belediyesi'nin, yaptığı uyarıya rağmen işgale son vermeyen işletmeye karşı harekete geçmemesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

KALDIRIM GENİŞLEDİ

Eski Sun Sineması Sokağı sakinlerinin yıllardır beklediği yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının startını veren Seyhan Belediyesi, vatandaşların daha rahat yürümesi için kaldırımları genişletti. Seyhan Belediyesi'nin girişimleri ile Adli Tıp Kurumu, kendisine ait alandan feragat ederek kaldırım genişletme çalışmasına önemli bir destek verdi.

ADLİ TIP'TAN JEST

Adli Tıp Kurumu böyle bir jest yaparken sokağın Ziyapaşa Bulvarı girişinde yer alan bir pastane kaldırım işgalini sürdürmesi dikkat çekti. Çalışmalar başladığı dönemde işletme sahiplerini 1 metre civarındaki işgale son vermeleri için uyaran Seyhan Belediyesi, olumlu bir yanıt almamasına rağmen nedense işgali sonlandırmadı.

BASİRETİ Mİ BAĞLANDI?

Sokakta yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten vatandaşlar, "Ancak sokağın başında bariz kaldırım işgali var. Sokağımız yeni baştan yapılıyor ama böyle bir işgale de son verilmiyor. O işletmenin dokunulmazlığı mı var yoksa Seyhan Belediyesi'nin işgali sonlandıracak basireti mi yok? Çalışmalar tamamlanmadan bu işgalin sonlandırılmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu işgale kim 'dur' diyecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN