Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bir dönem başlatıyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "Sivil toplum kuruluşları ile kanaat önderlerinden oluşan istişare meclisleri kuracağız" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Yeni bir dönem başlatıyoruz
Adana'da düzenlenen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 92'inci Genel İdare Kurulu Toplantısı'nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, yeni bir birliktelik ve kardeşlik dönemi başlatılacağını ve sivil toplum kuruluşları ile kanaat önderlerinden oluşan istişare meclisleri kurulacağını söyledi.

DAVETLİ TOPLULUĞU

Sheraton Oteli'nde gerçekleşen toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın yanı sıra Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, MÜ- SİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Bakan Sarı, AK Parti iktidarıyla Türkiye'de yeni bir dönemin başlatıldığını belirterek, Türkiye'nin demokrasi, insan hakları, adalet ve özgürlük alanlarında örnek bir ülke olması yolunda, önemli adımlar attıklarını söyledi. Sarı, "Kardeşliğimizi geliştirecek, dayanışmamızı güçlendirecek çok önemli reformlar yaptık. Kimlik siyaseti yapmadık" diye konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Mardin'de birliktelik ve kardeşlik döneminin başlatılacağını ve yegane muhatabın milletin olacağını açıkladığını hatırlatan Bakan Sarı şunları söyledi: "Hükümet olarak, bu kapsamda; sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinden oluşan istişare meclisleri kuracağız. Bu sayede hükümetimizin bütün çalışmalarının halkımıza en demokratik şekilde aktarılmasını, sürecin sizlerle yürütülmesini ve en kısa zamanda sonlandırılmasını hedefliyoruz"

YENİ SOLUK GETİRDİNİZ
MÜSİAD'ın Türkiye'nin kardeşlik anlayışına her zaman destek olduğunu kaydeden Sarı, "Saygın bir siyaset anlayışının, ancak sağlam bir ekonomik kalkınmayla gerçekleşebileceğini çok iyi biliyoruz. MÜSİAD olarak; Türkiye'nin ekonomik kalkınma ve büyümesi alanında büyük bir yükü taşıdınız. Gerek bir sivil toplum kuruluşu olarak gerekse insani hedeflerinizle Türkiye'ye yeni bir soluk getirdiniz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bir dönem başlatıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN