Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asırlık sevgililer sevgiyi tarif etti

Yüreğir Belediyesi çok farklı bir projeye imza atıyor. İlçede yaşayan asırlık çiftlerle yapılan sohbetin tüm detayları Mart ayında kitap haline getirilecek

Giriş Tarihi: 15.2.2016
Asırlık sevgililer sevgiyi tarif etti
Adana'da Yüreğir Belediyesi Sevgililer Günü nedeniyle gerçekleştirdiği 'Asırlık Sevgiiler' projesi kapsamında evlilikleri bir asra yaklaşmış, aralarında yaşı 100'ün üzerinde olan çiftlere 'Aşk ve Sevgi Nedir' sorularını yöneltti. Çiftlerin aşkın ve uzun evliliklerin sırlarını anlattıkları çalışma zamane gençlerine örnek olacak aşk ve sevgi tarifleri ile ön plana çıkıyor.

KİTAP BASTIRILACAK

Yüreğir Belediyesi'nce Şubat ayında start verilen proje için 35 yaşlı çifte ' aşk ve sevgi' nedir sorusu yöneltildi. 108 yaşındaki Hasan dede ile 100 yaşındaki eşi Güllü nine gibi evliliklerinde bir asra dayanmış çiftlerle yapılan sohbet, günümüz gençliği açısından 'aşk ve sevginin' bir hafıza güncellemesi olacak. Yapılan sohbet konuşmaları, Mart ayının ikinci haftası kutlanan Yaşlılar Haftası'nda özel bir etkinlikle birlikte hatıra olarak kitaplaştırılacak.

ELLERİ ÖPÜLESİ SEVGİLİLER

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, sosyal ve kültürel projelerde öncelikli olarak, toplumumuza ait değerlerin yaşatılıp, bu değerlerin yeni nesillere transferini amaçladıklarını kayderek projeyle ilgili şöyle konuştu: Günümüzde bir çoğumuz 'sevgi' kelimesinin tam karşılığını bulamadığından şikayet ediyor, Oysa böyle özel günlerde bizlerin, toplumumuz adına sosyal ve kültürel değerlerimize sahip çıkan, hafızalarda kalıcı, gençlerimize örnek çalışmalar yapması elzemdir. Bizler iyi olanı örnek olması için göstermeliyiz. Çünkü, sağlıklı bireyler sağlıklı aileler kurup, o ailelerden gelen nesillerde taşıdıkları iyi değerlerle sevgi ve huzur toplumlarının temel yapı taşlarını oluşturur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asırlık sevgililer sevgiyi tarif etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN